Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

E-Mart koupí většinu v jihokorejských aktivitách eBay

Jihokorejská síť supermatketů E-Mart koupí většinu v jihokorejských aktivitách aukční síně eBay.
ČTK
 ČTK

Jihokorejská společnost E-Mart se chystá za 3,4 bilionu wonů (63,8 miliardy korun) koupit 80procentní podíl v jihokorejské součásti internetové aukční sítě eBay. Ta si ponechá v podniku zbylých 20 procent.

E-Mart patří maloobchodní společnosti Shinsegae Group. Podle analytiků získá díky dohodě tradiční maloobchodní gigant Shinsegae v Koreji tolik potřebnou podporu v internetovém prodeji, tedy v oblasti, ve které zaostává za konkurenty, jako je například Coupang. Společnost eBay tak získá v Koreji po letech slabého výkonu silného podporovatele.

Transakce by měla být uzavřena do konce letošního roku nebo začátkem roku příštího. Schválit ji musí regulační orgány.

Společnost eBay Korea byla do roku 2015 jedničkou na jihokorejském trhu elektronického obchodování. Od počátku roku 2016 však zaznamenává zpomalení růstu transakcí kvůli silnější konkurenci od firem, jako je právě Coupang, upozorňují analytici. I když tempo růstu prodeje přes internet v letech 2018 až 2020 dosáhlo 41 procent, růst transakcí na eBay Korea činil jen čtyři procenta. Toto podnikání je však stále atraktivní pro tradiční maloobchodní giganty, včetně firmy E-Mart, která je největším řetězcem hypermarketů v Jižní Koreji. Nedaří se jí ale vybudovat si přední postavení na trhu internetového prodeje, poznamenala agentura Reuters.

Společnost eBay Korea provozuje platformy elektronického obchodování Gmarket, Auction a G9. V elektronickém obchodování je třetí největší firmou v zemi, loni její podíl na trhu činil 12,8 procenta, vyplývá z údajů výzkumné společnosti Euromonitor.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme