EasyJet podrží akcionáři. Nabídku na převzetí aerolinky odmítly
Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet odmítla nabídku na převzetí. Místo toho se rozhodla získat od akcionářů 1,2 miliardy liber (přes 35 miliard korun) k posílení své pozice na evropském trhu. Zájemce o aerolinky zůstal utajený.
Aerolinky nicméně nicméně uvedly, že nabídka předkladatele je výrazně podhodnocovala a on už o ně navíc ztratil zájem. Podle zdroje agentury Reuters byl zájemcem o převzetí maďarský rival Wizz Air, který se ale k této informaci odmítl vyjádřit.
Společnost easyJet uvedla, že plánované zvýšení kapitálu posílí její finanční pozici pro případ, že by pokračoval útlum v letecké dopravě způsobený koronavirovou pandemií, a umožní jí využít předpokládaného oživení evropského trhu letecké dopravy v příštích letech. Nově získané peníze by měly firmě například pomoci posílit přítomnost na klíčových letištích, a to prostřednictvím nákupu dalších přistávacích slotů.
„Budeme moci využít předpokládaných strategických investičních příležitostí v době, kdy se evropský letecký průmysl zotavuje z pandemie,” uvedl šéf easyJetu Johan Lundgren. „Věřím, že je to opravdu příležitost, která se objeví pouze jednou za život,” dodal.
A poptávka po službách aerotaxíků stále roste, navzdory částečnému oživení letecké dopravy.Zlaté časy private jetů. Létají víc než před covidem
Money
Společnost easyJet by chtěla využít současné situace k posílení tržního podílu na úkor tradičních aerolinek, jako jsou British Airways či Air France-KLM. Čelí však ostré konkurenci ze strany nízkonákladových rivalů Ryanair a Wizz Air, kteří v létě zaznamenali výraznější oživení než easyJet.
Celková výše nezajištěných pohledávek, které věřitelé přihlásili do insolvenčního řízení s leteckou společností ČSA , je 19,41 miliardy korun.Věřitelé ČSA zatím přihlásili pohledávky za 19,4 miliardy
Zprávy z firem
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.