EasyJet podrží akcionáři. Nabídku na převzetí aerolinky odmítly

Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet odmítla nabídku na převzetí. Místo toho se rozhodla získat od akcionářů 1,2 miliardy liber (přes 35 miliard korun) k posílení své pozice na evropském trhu. Zájemce o aerolinky zůstal utajený.
Aerolinky nicméně nicméně uvedly, že nabídka předkladatele je výrazně podhodnocovala a on už o ně navíc ztratil zájem. Podle zdroje agentury Reuters byl zájemcem o převzetí maďarský rival Wizz Air, který se ale k této informaci odmítl vyjádřit.
Společnost easyJet uvedla, že plánované zvýšení kapitálu posílí její finanční pozici pro případ, že by pokračoval útlum v letecké dopravě způsobený koronavirovou pandemií, a umožní jí využít předpokládaného oživení evropského trhu letecké dopravy v příštích letech. Nově získané peníze by měly firmě například pomoci posílit přítomnost na klíčových letištích, a to prostřednictvím nákupu dalších přistávacích slotů.
„Budeme moci využít předpokládaných strategických investičních příležitostí v době, kdy se evropský letecký průmysl zotavuje z pandemie,” uvedl šéf easyJetu Johan Lundgren. „Věřím, že je to opravdu příležitost, která se objeví pouze jednou za život,” dodal.
A poptávka po službách aerotaxíků stále roste, navzdory částečnému oživení letecké dopravy.
Zlaté časy private jetů. Létají víc než před covidem
Money
Společnost easyJet by chtěla využít současné situace k posílení tržního podílu na úkor tradičních aerolinek, jako jsou British Airways či Air France-KLM. Čelí však ostré konkurenci ze strany nízkonákladových rivalů Ryanair a Wizz Air, kteří v létě zaznamenali výraznější oživení než easyJet.
Celková výše nezajištěných pohledávek, které věřitelé přihlásili do insolvenčního řízení s leteckou společností ČSA , je 19,41 miliardy korun.
Věřitelé ČSA zatím přihlásili pohledávky za 19,4 miliardy
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.