Elektrické Ferrari o zvuk burácejícího motoru nepřijde
Fandové sportovních vozů Ferrari o emoce, které v nich vzbuzoval burácející motor ve vysokých otáčkách, nepřijdou. Inženýři Ferrari pracují na tom, aby i elektrická verze závoďáků doručila milovníkům rychlých aut stejně unikátní zážitek.
Nový elektromobil Ferrari nabídne řidičům stejně jedinečný zážitek jako vozy automobilky se spalovacími motory, řekl v rozhovoru se serverem CNBC šéf výrobce luxusních automobilů Benedetto Vigna. Italská společnost uvede svůj první plně elektrický vůz na trh v posledním čtvrtletí roku 2025 a letos v červnu otevře v italském Maranellu nový výrobní závod, kde se budou vyrábět elektromotory, baterie a střídače. Firma předpokládá, že do roku 2026 bude přibližně 60 procent jejích prodejů připadat na plně elektrické a hybridní vozy.
„Pokud se orientujete v technologiích, víte, že i s elektromobily lze dělat spoustu věcí,“ odpověděl Vigna na otázku ohledně zvuku elektromobilu. Zdůraznil, že automobilka se dál soustředí na výkon, design a zážitek z jízdy. „Upřímně řečeno, nepochybujeme o tom, že dokážeme našemu klientovi zprostředkovat jedinečný zážitek, protože umíme využít technologie jedinečným způsobem,“ dodal.
Ačkoli typické elektrické pohonné jednotky jsou většinou tiché, inženýři Ferrari pracují na „zvukových podpisech“ elektromobilů značky, „které budou vzbuzovat emoce a konkurovat těm pověstným, které vyluzují spalovací motory automobilky“, uzavřel Vigna.
Akcie Ferrari si letos připsaly téměř 29 procent. Loni stouply o více než 59 procent. Automobilka loni zvýšila čistý zisk o 34 procent na rekordních 1,257 miliardy eur (31,8 miliardy korun). Poprvé se tak dostal nad hranici jedné miliardy eur.
Aukce v New Yorku přinesla rekordní prodej vozu Ferrari za neuvěřitelných 51,7 milionů dolarů, tedy téměř 1,2 miliardy korun. Vzácný kus, Ferrari 330 LM/250 GTO Scaglietti z roku 1962, měl za posledních 38 let jen jednoho majitele. Nejdražší Ferrari všech dob. Model ze šedesátých let se prodal za astronomickou částku
Enjoy
V České republice je nyní aktivních 350 investičních fondů kvalifikovaných investorů (FKI). Pavel Doležal jich za 20 let aktivní kariéry založil přes 160. Před třemi lety prodal investiční společnosti Avant. Do čeho investovat ale klientům radí dál. Proč jsou nemovitosti pořád dobrou investicí? A jakým směrem se vydají ceny bytů, skladů a hal, prozrazuje Doležal v rozhovoru pro Newstream. Pavel Doležal: Kdo chce zbohatnout, ať podniká. Investování na zbohatnutí není
Trhy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.