Elektromobily netáhnou. Jejich počet ve svém portfoliu zredukovala další autopůjčovna

Autopůjčovna Sixt SE snížila počet elektromobilů ve své flotile, protože zákazníci dávají přednost pronájmu vozů se spalovacím motorem. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na oznámení společnosti. Podobný krok učinila i konkurenční autopůjčovna Hertz Global Holdings.
Autopůjčovna Sixt vlastní zhruba 170 tisíc vozů. Z tohoto počtu jich loni bylo téměř 10 tisíc elektrických. K aktuálnímu počtu elektromobilů ve vozovém parku se firma nevyjádřila.
Hertz i Sixt v posledních měsících uvedly, že se zbaví vozů Tesla, protože se ukázalo, že jejich údržba je nákladná a agresivní snižování cen Teslou podkopalo hodnotu těchto vozů při dalším prodeji. To je riziko pro portfolio autopůjčoven, pokud chtějí ojeté vozy v budoucnu prodat. Často se proto domluví s automobilkami, že tyto vozy koupí zpět, aby se ochránily před propadem zůstatkových hodnot vozů.
Firma Hertz v dubnu uvedla, že se chystá vyřadit ze svého vozového parku 10 tisíc elektromobilů, protože nižší sazby za jejich pronájem a vyšší náklady na jejich údržbu snížily ziskovost. Zůstatková hodnota, tedy hodnota auta, kterou má po určité době v provozu, pak u elektromobilů klesla rychleji než u podobných modelů se spalovacím motorem.
Mladý podnikatel Pavel (37) vyměnil klasické auto za elektromobil už před dvěma lety. V autě na baterky tak už najezdil tisíce kilometrů. A pochvaluje si, že v porovnání s klasickým „benzíňákem“ šetří na provozu až dvě třetiny nákladů. Co ho na vlastnictví elektromobilu zaskočilo? A zalitoval někdy svého rozhodnutí přesedlat na elektriku?
Seriál Elektromobilita: Přesedlal z „benzíňáku“ na elektromobil a šetří dvě třetiny nákladů
Enjoy
Americký výrobce elektromobilů Tesla nadále počítá s rozšíření své jediné evropské továrny v německém Grünheide, časový plán si ale ponechá otevřený. Na vině je především obtížná situace na trhu.
Trh s elektromobily je v útlumu. Tesla plán rozšíření výroby v Německu stejně zachová
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.