Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Elone zaplať! Bývalí manažeři sítě Twitter zažalovali Muska a požadují obří odstupné

Elon Musk
Profimedia
 ČTK

Čtyři bývalí vysoce postavení manažeři americké internetové společnosti Twitter zažalovali miliardáře Elona Muska. Tvrdí, že jim dluží odstupné v celkové výši přes 128 milionů dolarů (zhruba tři miliardy korun). Informovala o tom agentura Reuters. Musk předloni v říjnu firmu Twitter koupil za 44 miliard dolarů a následně ji přejmenoval na X.

Bývalý výkonný ředitel Twitteru Parag Agrawal a tři jeho kolegové tvrdí, že Musk je po převzetí falešně obvinil z pochybení a donutil je opustit firmu. Následně jim podle žaloby odepřel odstupné, které jim bylo slíbeno dlouho před převzetím podniku.

„Musk neplní své závazky, myslí si, že pro něj pravidla neplatí, a využívá své bohatství a moc, aby se bezohledně vypořádal s každým, kdo s ním nesouhlasí,“ cituje server BBC ze žaloby.

Zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos

Bezos je nejbohatším člověkem světa. Pomohla mu dobrá forma akcií Amazonu

Zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos vystřídal šéfa automobilky Tesla Elona Muska na pozici nejbohatšího člověka světa, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Musk, který je mimo jiné výkonným ředitelem výrobce elektromobilů Tesla, provedl ve společnosti Twitter rozsáhlé změny. Ty kromě přejmenování zahrnovaly rovněž propuštění většiny zaměstnanců a uvolnění pravidel pro regulaci obsahu.

V pondělí Musk podle žebříčku miliardářů agentury Bloomberg přišel o post nejbohatšího člověka na světě, na kterém ho vystřídal zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Hodnota Bezosova majetku podle žebříčku v pondělí dosahovala zhruba 200 miliard dolarů (asi 4,7 bilionu korun), zatímco hodnota Muskova jmění činila kolem 198 miliard dolarů.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Síť X testuje dolarové předplatné, zpoplatní užívání i základních funkcí, jako je "lajk"

Má Musk skutečně zlaté ruce? Hodnota jeho sociální sítě dramaticky narostla. X už zase stojí 44 miliard dolarů

Přečíst článek
Doporučujeme