Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Křetínského EP Energy Trading zvýšila zisk. I díky nákupu Dobré energie

Daniel Křetínský
ČTK
 ČTK

Společnost EP Energy Trading, která pod značkou epet dodává elektřinu a plyn odběratelům v Česku a na Slovensku, loni zvýšila zisk před zdaněním o více než 60 procent na 90,7 milionu z předloňských 32,9 milionu korun. Tržby meziročně stouply o necelé tři miliardy na 14 miliard korun, vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Firma v roce 2021 dodala zákazníkům stejně jako o rok dříve 2,7 terawatthodiny (TWh) elektřiny, množství zemního plynu, které odebrali její zákazníci, se zvýšilo ze dvou TWh v roce 2020 na loňských 2,2 TWh.

Miliardář Daniel Křetínský

Křetínský opět nakupoval. Navyšuje svůj podíl ve francouzské maloobchodní síti Fnac Darty

Český miliardář Daniel Křetínský pokračuje v investicích ve francouzském maloobchodu. Vedle Fnac Darty letos koupil spolu s Patrikem Tkáčem také podíl v síti obchodů Casino.

Přečíst článek

„V roce 2021 jsme i přes složitou pandemickou situaci způsobenou virem covid-19 dosáhli plánovaných hodnot dodávek elektrické energie a zemního plynu koncovým zákazníkům,“ uvedli zástupci společnosti. Podle nich se proti roku 2020 počet odběrných míst společnosti zvýšil o 5800 na loňských více než 73 tisíc.

Pod epet se loni začlenila firma Dobrá energie, po spojení tak společnosti zajišťují plyn a elektřinu dohromady pro více než 130 tisíc odběrných míst, uvedla marketingová manažerka EP Energy Trading Lucie Ďuriník.

Šéf ČEZ Daniel Beneš (vlevo) a ministr průmyslu Jozef Síkela (STAN)

Lukáš Kovanda: Stát si příští rok na dividendách ČEZ vezme až 36 miliard

Zisk ČEZ ve druhém čtvrtletí letošního roku zaostal za očekáváním. Podnik ale navýšil odhad letošního celoročního výsledku. Příští rok vyplatí rekordní dividendu. Stát se tak může těšit až na 36 miliard korun.

Přečíst článek

EP Energy Trading působí na trhu od roku 2005. Skupina EP Infrastructure (EPIF), jejíž je součástí, sdružuje firmy EPH zabývající se přepravou, distribucí a skladováním zemního plynu, distribucí elektrické energie a produkcí tepla.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme