Esprit do konce roku zavře v Německu, o práci přijde přes tisíc lidí

Prodejce oděvů Esprit zavře do konce roku všech svých 56 poboček v Německu a propustí tam 1300 zaměstnanců. Své zboží bude ale v této zemi, která je jeho nejdůležitějším trhem, prodávat dál, i když zatím není jasné, jakou formou. Informuje o tom agentura DPA. Práva na značku insolventního evropského podniku kupuje britský finanční investor Alteri, cena transakce nebyla zveřejněna.
Zlikvidovat se mají německé dceřiné společnosti, které jsou v platební neschopnosti, zboží v nich se rozprodá. Finanční investor nepřevezme provozní činnost, tedy ani prodejny, ani zaměstnance. Pracovní místa v obchodech a v centrále v Ratingenu se v důsledku toho zruší.
Skupina Esprit Europe GmbH podala v květnu u soudu v Düsseldorfu návrh na vyhlášení insolvence. Soud řízení zahájil 1. srpna. Esprit Europe GmbH je mateřskou společností pro Německo, Francii, Belgii, Rakousko, skandinávské země, Polsko a Británii.
Esprit působí zhruba ve 40 zemích světa. Hlavní sídlo má v Hongkongu. Aktuálně nefunguje ani český web společnosti.
Zatímco teploty prudce stoupají a internetová tržiště valí na spotřebitele reklamy nabízející letní šaty za pár stovek, či dokonce jen desítek korun, pod povrchem doutná velký problém. Deklarované snahy módního průmyslu, který patří k hlavním viníkům globálního oteplování, omezit emise postupují ledovcovým tempem. Klíčová je otázka, kdo ohlášenou dekarbonizaci zaplatí. Levné asijské továrny těžko.
Levná móda, úmorná vedra a drahé úvěry. Fast fashion se řítí do problému
Zprávy z firem
Drážďanský outlet bude po Lipsku pro Zalando teprve druhým v bývalé východní části.
Zalando otevře v Drážďanech kamenný obchod a sekáč
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.