Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Exmanažer Samsungu byl obviněn z krádeže technologie. Chtěl pro Čínu zkopírovat celý podnik

Společnost Samsung
ČTK
 ČTK

V Jižní Koreji zatkli bývalého manažera společnosti Samsung Electronics. Obvinili jej z toho, že ukradl technologii tohoto předního výrobce čipů a chtěl v Číně nechat vybudovat kopii závodu Samsungu.

Jak informuje list Financial Times, pětašedesátiletý manažer byl zatčen před měsícem. Obvinění odmítá. Podle odhadu prokuratury způsobil krádeží dat společnosti Samsung Electronics ztrátu nejméně 300 miliard wonů, v přepočtu 5,2 miliardy korun. Spolu s ním bylo obviněno dalších šest lidí.

Obviněný, který byl dříve také viceprezidentem jihokorejského konkurenta SK Hynix, byl obviněn z nezákonného získání dat společnosti Samsung pro výstavbu továrny v čínském městě Si-an v letech 2018 až 2019. Nový závod chtěl zbudovat 1,5 kilometru od továrny na výrobu čipů Samsung. Záměr ztroskotal kvůli problémům s financováním.

Společnost Samsung

Samsungu klesl provozní zisk o 96 procent, firma omezí výrobu čipů

Jihokorejské společnosti Samsung Electronics klesl v prvním čtvrtletí provozní zisk o 96 procent na 600 miliard wonů (9,8 miliard korun), a dostal se tak na 14leté minimum. Firma to odhaduje v předběžných výsledcích hospodaření, popad zisku vyplynul z poklesu světového trhu s polovodiči. Samsung proto oznámil, že citelně sníží výrobu čipů, informovala agentura Reuters.

Přečíst článek

Zamezit úniku na sto procent nelze

Nejde o pouhý únik technologických dat, ale o pokus zkopírovat celý závod," uvedla prokuratura. „Pokud by se jihokorejský závod duplikoval a produkty stejné kvality se ve velkém vyráběly v Číně, způsobilo by to jihokorejskému odvětví polovodičů nenapravitelné ztráty,“ stojí v prohlášení prokuratury.

„Samsung do svých závodů přísně zamezuje vstup lidem mimo firmu, protože uspořádání továrny a jejího vybavení úzce souvisí s produktivitou a kvalitou výrobků,“ řekl bývalý státní vyšetřovatel I Tong-hwang, který se nyní jako právník ve společnost WeFocus zabývá patenty.

„Společnost však i přes své silné bezpečnostní systémy nedokáže zabránit úniku informací, pokud je vedoucí pracovník s dobrým přístupem k rozsáhlým a kvalitním informacím záměrně poskytne čínské konkurenci," dodal vyšetřovatel.

Čína varovala před používáním produktů amerického výrobce čipů Micron

Odveta za kritiku zemí G7. Čína zakázala americké čipy Micron, jsou „bezpečnostní hrozbou”

Dlouhodobější boj mezi Spojenými státy a Čínou na poli čipových technologií se posunul do další fáze. Čína zakázala nákup amerických čipů Micron. To by mohlo mít negativní vliv na obory jako telekomunikace, dopravu či finance.

Přečíst článek

hacker

Krádeže firemních dat i vydírání. Jak jim předejít, radí experti

Kyberprostor se může - dost možná nepozorovaně - proměnit v bitevní pole, na němž budete svádět bitvu o přežití vaší firmy. Nedejte se útočníkům lacino, chraňte svá data. Jak na to, radí experti ze společnosti ANECT.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Američané se sejdou příští týden s Rusy, aby připravili summit

Kovanda: Za neochotu Ruska ke klidu zbraní na Ukrajině by pykala Čína i Slováci a Maďaři

Přečíst článek
Doporučujeme