EY odpískala plán na své rozdělení. Projekt Everest dává k ledu

Účetní firma EY, dříve známá jako Ernst & Young, odvolala plán na oddělení auditorské a poradenské divize. Proti byla její americká součást. S odkazem na interní zprávu firmy o tom informuje web stanice BBC. EY patří spolu s Deloitte, KPMG a PwC do takzvané velké čtyřky globálních firem zaměřených na účetní poradenství.
Pokud by dohoda – interně nazývaná „Projekt Everest“ – prošla, znamenalo by to největší otřes v odvětví účetních služeb za více než dvě desetiletí.
Oznámením EY končí rok trvající boj o vybudování interní podpory pro rozdělení divizí. Plán přišel v době, kdy regulační orgány vyzvaly v odvětví těchto služeb k zásadním reformám kvůli střetu zájmů a špatným pracovním postupům.
EY v interním sdělení podle BBC uvádí, že si je vědoma problémů při oddělování některých částí jejího podnikání. „Také si uvědomujeme, že potřebujeme více času na provedení nezbytných investic, abychom podniky připravili na oddělení,“ uvedla společnost.
Podle listu The Wall Street Journal (WSJ) stál projekt firmu více než 100 milionů dolarů (přes 2,1 miliardy korun). Začátkem tohoto měsíce vyměřil německý úřad pro kontrolu účetnictví APAS firmě EY pokutu půl milionu eur (11,7 milionu korun) za pochybení z doby, kdy podnik prováděl audit nyní již zkrachovalé německé firmě Wirecard.
Americká konzultační společnost McKinsey chystá jedno z největších propouštění ve své historii. Odejít by mělo 2000 ze současných 45 tisíc zaměstnanců, napsala v úterý s odkazem na své zdroje agentura Bloomberg.
Radili propouštět, teď okusí vlastní recept. Z McKinsey nedobrovolně odejdou tisíce lidí
Zprávy z firem
Britský soud potvrdil kvůli střetu zájmů rekordní pokutu 13 milionů liber (v přepočtu 389,3 milionu korun) účetní společnosti KPMG. Rozhodnutí se týká vleklého případu z roku 2011, kdy KPMG doporučila prodat britského prodejce postelí Silentnight, uvedl britský účetní regulátor FRC.
Téměř rekordní pokuta pro KPMG v Británii platí
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.