Facebook vydělal za první kvartál míň, jeho akcie ale posílily

Zisk společnosti Meta, majitele Facebooku, za první kvartál letošního sice do určité míry zaostávají za odhady analytiků, nadšení investorů to ale rozhodně nezmenšilo. Akcie společnosti po oznámení hospodářských výsledků posílily, píše server CNN.
Zisk společnosti Meta Platforms, majitele Facebooku, v prvním čtvrtletí klesl o 21 procent na 7,5 miliardy dolarů (174,2 miliardy korun). Její akcie po oznámení hospodářských výsledků začaly posilovat.
Zisk na akcii činil 2,72 dolaru. Tržby společnosti vzrostly o sedm procent na 27,9 miliardy dolarů. Analytici dotazovaní společností FactSet v průměru očekávali zisk 2,56 dolarů na akcii a tržby 28,3 miliardy dolarů.
Utažení ruských kohoutů s plynem prudce zvýšilo jeho cenu pro evropský trh.
Cena plynu pro Evropu vystřelila pod nátlakem Moskvy
Money
Počet aktivních denních uživatelů, což je klíčový ukazatel pro inzerenty, činil 1,96 miliardy. Byl tedy o něco málo vyšší než odhad společnosti Refinitiv, která jich čekala 1,95 miliardy. Počet aktivních měsíčních uživatelů dosáhl 2,94 miliardy, což je o 30 milionů méně, než odhadovali odborníci.
Akcie společnosti si po uzavření obchodování po zveřejnění hospodářských výsledků připisovaly kolem 19 procent.
Technologičtí giganti postupně zveřejňují výsledky hospodaření za uplynulé čtvrtletí. Zatímco razantní růst Googlu daný zejména pandemií se pomalu zastavuje, nahoru jde Microsoft. Důvod? Jeho sázka na cloudové služby.
Mašina na miliardy Google se zadrhává. Naopak Microsoft vydělává nad očekávání skvěle
Zprávy z firem
Gazprom varuje, že sníží dodávky i plynu pro Česko, pokud bude Polsko přepravovaný plyn krást. „Rozděl a panuj“. Parafrázujeme-li proslulý Churchillův výrok, EU měla na vybranou mezi svým vlastním odpojením od ruského plynu a mezi hanbou. Zvolila hanbu. A Rusko jí vypne plyn.
Lukáš Kovanda: Gazprom hrozí snížením dodávek plynu i do Česka. Když budou Poláci krást
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.