Fanoušci Tesly se konečně dočkali. První sériový Cybertruck vyjel z gigafactory v Texasu

Po téměř čtyřech letech od představení prvního prototypu elektrického pick-upu Cybertruck Tesla ukázala první sériově vyrobený model. Sjel z výrobní linky v americkém Texasu.
„První Cybertruck postavený v Gigafactory Texas!“ stojí v sobotním tweetu Tesly, který je doplněn fotografií Cybertrucku v obložení zaměstnanců továrny tak, že z elektrického pick-upu toho moc vidět není. Šéf automobilky Elon Musk zprávu retweetnul a napsal: „Gratulujeme týmu Tesla!“.
[[Twitter status: https://twitter.com/Tesla/status/1680121747910148099]]
Pro Teslu je to velký okamžik hned z několika důvodů. Pick-upy jsou zejména na americkém trhu velmi populární, patří mezi nejoblíbenější typy vozidel. Úspěch Cybertrucku je tak prakticky zaručen, pokud se Tesle podaří vyrobit co nejvíce kusů v co nejkratší době. O tom, že je Cybertruck velmi očekávaný, svědčí i předobjednávky. Tesla má pořadník čítající 1,7 milionu cybertrucků.
V květnu Elon Musk odhadl, že až se výroba rozjede naplno, Tesla by mohla prodat 250 tisíc až půl milionu cybertrucků ročně. „Vyrobíme jich tolik, kolik jich lidé budou chtít a kolik si budou moci dovolit,” řekl tehdy Musk a dodal, že bude těžké dosáhnout přijatelné ceny, protože Cybertruck je nový vůz s novou výrobní metodou - tj. exoskelet z ultra tvrdé 30X za studena válcované nerezové oceli.
Dále je tu polarizující design Cybertrucku, který nevypadá jako žádná jiná Tesla - a vlastně ani žádné jiné vozidlo na silnici. Cybertruck je nepřehlédnutelný a po zahájení dodávek bude pravděpodobně nejfotografovanějším vozidlem v ulicích. A přesně tento rozruch Tesla k jeho propagaci potřebuje.

Americká společnost Tesla přichází na čínský trh s novým produktem. Začne zde prodávat svojí elektrickou dětskou čtyřkolku nazvanou Cyberquad, která je inspirovaná v současné době vyvíjeným elektrickým SUV Tesla Cybertruck.
Tesla míří na dětský trh. V Číně začne prodávat elektrickou čtyřkolku inspirovanou Cybertruckem
Zprávy z firem
Americká automobilka Tesla otevřela v noci na dnešek v texaském Austinu druhou továrnu na území Spojených států za 1,1 miliardy dolarů (bezmála 25 miliard korun). Závod má především sportovně-užitkový Model Y, který produkuje už továrna v německém Grünheide.
Cybertruck párty. Tesla otevřela továrnu v texaském Austinu
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.