Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Federer dotlačil „svou” značku obuvi na burzu. Zabodovala

Rogerem Federerem podporovaná značka obuvi bodovala na burze
iStock

Akcie švýcarského výrobce obuvi On Holding, mezi jehož investory se řadí i tenista Roger Federer, si dnes při svém debutu na newyorské burze připsaly až přes 57 procent. Tržní hodnota podniku tak vystoupala na necelých 14 miliard dolarů (přes 300 miliard korun).

Výrobce tenisek On Holding si vybral ke vstupu na finanční parket příznivou dobu, která přeje sportovnímu vybavení, a botám zejména. Lidé se totiž kvůli protipandemickým omezením ve sportovních zařízeních uchylují k běhání.

Společnoat On prodala během primární veřejné nabídky akcií (IPO) 31,1 milionu akcií. Cena za jednu činila 24 dolarů. Získala tak 746,4 milionu dolarů. Firma původně počítala s cenou v rozsahu od 20 do 22 dolarů za akcii. 

Virgil Abloh

Miliardář Bernard Arnault koupil majoritu v módním brandu Off-White

Zakladatel Off-White Virgil Abloh je považován za klíčového muže současné módy a od roku 2018 je vlivným designérem v Arnaultově impériu LVMH.

Přečíst článek

Firmu založila v roce 2010 trojice příznivců běhání. Federer v roce 2019 do podniku investoval nezveřejněnou částku. Dvacetinásobný grandslamový vítěz se s výrobcem podílel na vývoji tenisové obuvi pojmenované Roger Pro.

Švýcarský podnik také vyrábí stoprocentně recyklovatelnou značku běžecké obuvi Cyclon, která se vyrábí ze semen skočce obecného. Tyto boty jsou k dispozici pouze na základě předplatného a po opotřebení je třeba je výměnou za nové vrátit společnosti.

Architekt Petr Kolář

Architekt miliardářů Kolář: Luxus není zlatý kohoutek, ale dokonalá funkčnost

Petr Kolář patří k nejžádanějším českým architektům současnosti, i miliardáři na něj stojí frontu. Staví hotelové resorty, vesnice, olympijské parky i rodinné domy. Označení „architekt miliardářů” se ale brání. „Kvalitní architektura jde dělat i s útlým rozpočtem, stavíme projekty i za milion,” říká Kolář v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Golden Goose odložila vstup na burzu

Výrobce „obnošených“ tenisek, které obouvá i Taylor Swift, odložil vstup na burzu

Přečíst článek
Doporučujeme