Foxconn CZ loni zvýšil tržby, zisk se propadl kvůli covidovým opatřením

Výrobce počítačů a informačních technologií Foxconn CZ vloni meziročně zvýšil tržby z prodeje výrobků a služeb zhruba o deset procent na 88 miliard korun.
Tržby z prodaného materiálu vzrostly z dvou miliard na 13 miliard korun, naopak tržby za prodej zboží klesly o 2,8 miliardy korun. Zisk po zdanění se snížil o 48 procent na 340 milionů korun, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.
Celková hodnota uskutečněných fúzí a akvizic ve třetím čtvrtletí v České republice proti předchozímu kvartálu výrazně stoupl, a to díky prodeji antivirové společnosti Avast. Počet uskutečněných transakcí naopak mírně klesl.
Trh fúzí a akvizic v Česku ve 3. čtvrtletí táhl prodej Avastu
Zprávy z firem
„Naše hlavní podnikatelská činnost v oboru komunikací, datového centra a telekomunikačních produktů významně těžila z poptávky po infrastruktuře zaměřené na podporu práce a učení z domova a celkově na cloudové služby jako takové. To vedlo k nečekaně vysokému růstu tržeb v roce 2020,“ uvedl ve výroční zprávě jednatel Allan Bowie Keown. Poukázal na to, že firma Foxconn CZ těží z rostoucího trendu přesouvat výrobu z Číny, aby snížila riziko pro zásobovací řetězce svých zákazníků.
Japonská automobilka Toyota Motor snížila plánovanou celosvětovou produkci na listopad až o 15 procent. Původně plánovala vyrobit jeden milion aut, plány ale mění kvůli narušení dodavatelských řetězců.
Toyota má málo čipů, v listopadu milion vozů nevyrobí. Plán snižuje o 15 procent
Zprávy z firem
Podle jednatele firma čelila vážnému nedostatku mnoha komponentů. Kromě toho se potýkala s neočekávanými náklady na udržování svých výrobních provozů v České republice způsobených opatřeními proti koronaviru. Naprostá většina výrobků a služeb společnosti směřovala na export. V tuzemsku firma vykázala vloni tržby asi 0,3 procenta.
Průměrný počet zaměstnanců vloni dosáhl 1163, rok předtím činil 963. Společnost dlouhodobě hledá kvalifikované lidi. Kromě kmenových zaměstnanců využívá i velké množství agenturních pracovníků, často z ciziny.
Foxconn CZ je dceřiná společnost tchajwanského výrobce elektroniky Foxconn. Firma má výrobní závody v Pardubicích a Kutné Hoře.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.