Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

FlixBus chystá globální expanzi. Od investorů na to získal další miliardy

FlixBus, Praha
harry_nl / Creative Commons / CC BY-NC-SA 2.0
 ČTK

Německá dopravní aplikace FlixMobility, která je známá hlavně díky značce meziměstské autobusové přepravy FlixBus, získala od investorů 650 milionů dolarů (asi 13,5 miliardy korun) na další expanzi. Posílit chce zejména v Evropě, ale i v USA.

Nové peníze pomohou firmě k dalšímu růstu v době, kdy se její hlavní trhy v Evropě a USA dostávají z pandemie nemoci covid-19 a lidé začínají více cestovat, uvedli zakladatelé firmy André Schwämmlein a Jochen Engert.

Nová investice ohodnocuje celou společnost na více než tři miliardy dolarů (62,6 miliardy korun). Navzdory pandemii se firmě podařilo zvýšit svoji hodnotu, v roce 2019 získala od investorů 500 milionů eur (12,7 miliardy korun), což byl v té době rekord pro německý start-up. Ohodnocen byl na dvě miliardy eur (51 miliard korun).

Firma v tomto investičním kole získala nového amerického investora Canyon Partners. Podpořili ji také stávající investoři - General Atlantic, Permira, TCV, HV Capital, BlackRock, Baillie Gifford a SilverLake.

Zakladatelé uvedli, že FlixMobility v době pandemie omezila služby, zůstala však v úzkém kontaktu s partnery, kteří provozují její značkové autobusy a vlaky. Nyní tak bude moci rychle své služby obnovit.

Získané finanční prostředky investuje FlixMobility do rozšíření sítě s cílem stát se lídrem v Británii, USA a Portugalsku, a rozšířit své vedoucí postavení v Turecku, Francii a východní Evropě. Bude také investovat do vlakových služeb FlixTrain v Německu a Švédsku, uvedla agentura Reuters.

Společnost FlixBus vznikla v Německu v roce 2013 a nyní působí v téměř třech desítkách zemí včetně Česka. Předloni se dohodla na převzetí konkurenčního provozovatele dálkové autobusové přepravy Eurolines. Firma nevlastní autobusy ani nezaměstnává řidiče, své služby provozuje ve spolupráci s regionálními autobusovými společnostmi.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Radek Klein, zakladatel společnosti Trdlokafe

Trdelník z Brna proráží ve světě. Chystáme expanzi i do Saúdské Arábie, říká zakladatel společnosti Trdlokafe

Přečíst článek
Doporučujeme