Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Ford se po 25 letech stahuje z Indie. Nezvládl konkurovat levným vozům

Ford Motor
ČTK

Ford se stáhne z Indie. Nepodařilo se mu prosadit v konkurenci levných vozů. Za posledních 10 let tam prodělal dvě miliardy dolarů.

Americká automobilka Ford Motor se rozhodla ukončit výrobu v Indii. Rozhodnutí si podle vyjádření automobilky vyžádá mimořádné náklady kolem dvou miliard dolarů (asi 43 miliard korun). Ford vstoupil do Indie před 25 lety, jeho podíl na indickém trhu s osobními automobily však stále činí méně než dvě procenta. Za posledních deset provozní ztráty automobilky v Indii překročily dvě miliardy dolarů.

Místo zisku bobtnající ztráty

„Nedokázali jsme najít udržitelný způsob k dosažení dlouhodobé ziskovosti,” uvedla firma. „K rozhodnutí (ukončit výrobu v Indii) přispěly roky hromadících se ztrát, přetrvávající nadbytečné kapacity v odvětví a také absence předpokládaného růstu na indickém automobilovém trhu,” cituje ze sdělení automobilky agentura Reuters.

V dubnu se téměř čtyřapůlnásobně se zvýšila výroba aut.

E&Y: Automobilky se z koronakrize otřepaly. Podržely je ziskovější modely

Světové automobilky mají za letošní první pololetí rekordní provozní zisk. Navzdory problémům s dodávkami čipů. Koncerny těží z většího zájmu o drahé a velké modely.

Přečíst článek

Z indického trhu, od kterého si kdysi slibovali silný růst, už odešli i další američtí výrobci motorových vozidel, například automobilka General Motors či výrobce motocyklů Harley-Davidson. Indickému trhu v současnosti dominují levné automobily japonské společnosti Suzuki Motor a jihokorejské firmy Hyundai Motor.

>>>>>>Zajímáte se o zprávy z automobilového průmyslu? Čtěte zde<<<<<<

Věda a byznys Josefa Tučka

Zvítězí elektrifikovaná dálnice nad naftou?

Technici usilovně hledají řešení, jak pohánět nákladní automobily něčím jiným než spalovacím motorem. Zajímavou inspiraci pro ně představují elektrické lokomotivy nebo třeba trolejbusy.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Škoda 1000 MB de luxe

Blázni, nebo předvídaví investoři? Embéčko může stát klidně milion a zájem je i o trabanty

Přečíst článek
Doporučujeme