Francouzská zbrojovka Thales koupila šampiona na poli kyberbezpečnosti

Francouzská zbrojovka Thales se chce stát lídrem v oblasti kybernetické bezpečnosti. Za tím účelem koupí za 3,6 miliardy dolarů (78,3 miliardy korun) americkou firmu Imperva.
Thales, která Impervu převezme od investiční společnosti Thoma Bravo, očekává, že transakce povede ke zvýšení tržeb o 500 milionů dolarů a ve střednědobém horizontu k nárůstu zisku na akcii.
„Toto skutečně mění náš záběr v oblasti civilní kybernetické bezpečnosti,“ řekl analytikům šéf Thalesu Patrice Caine. Dodal, že dohoda představuje vzácnou příležitost stát se v tomto odvětví prémiovým hráčem v globálním měřítku.
Podle nedávného průzkumu společnosti PwC se kybernetické útoky staly hlavní starostí vedoucích pracovníků globálních společností. Francie v loňském roce otevřela u Paříže komplex, který se zaměřuje na problematiku hackerských útoků.
Společnost Thales uvedla, že cena transakce se rovná sedmnáctinásobku očekávaného provozního zisku Impervy za rok 2024. „Pro letecký a obranný průmysl to jsou vysoké násobky, ale pro oblast kybernetické bezpečnosti jsou běžnější,“ uvedla analytička Chloé Lemariéová ze společnosti Jefferies.
Dobrý tah proti konkurenci
Akvizice je největší expanzí společnosti od roku 2019, kdy Thales koupil za 5,6 miliardy dolarů podnik Gemalto, který se zaměřuje na digitální identitu. Největší evropský dodavatel obranné elektroniky, který vyrábí také díly pro civilní letadla a digitální bezpečnostní systémy, před několika dny také oznámil, že jedná o převzetí společnosti Cobham Aerospace Communications za 1,1 miliardy dolarů.
Firma pod vedením Caineho posílila své aktivity v oblasti civilní kybernetické bezpečnosti. Snaží se rozšířit své portfolio a stát se lídrem na evropském trhu proti konkurentům, jako jsou firmy Orange Cyberdefense či Atos.
Francouzská zbrojovka předpokládá, že transakci završí v roce 2024. Neočekává žádné významné překážky. Financovat ji bude kombinací hotovosti a nového dluhu.
Akcie Thalesu dnes dopoledne vykazovaly pokles přibližně o 1,5 procenta. Později ztrátu zmírnily na méně než jedno procento.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.