Francouzská zbrojovka Thales koupila šampiona na poli kyberbezpečnosti
Francouzská zbrojovka Thales se chce stát lídrem v oblasti kybernetické bezpečnosti. Za tím účelem koupí za 3,6 miliardy dolarů (78,3 miliardy korun) americkou firmu Imperva.
Thales, která Impervu převezme od investiční společnosti Thoma Bravo, očekává, že transakce povede ke zvýšení tržeb o 500 milionů dolarů a ve střednědobém horizontu k nárůstu zisku na akcii.
„Toto skutečně mění náš záběr v oblasti civilní kybernetické bezpečnosti,“ řekl analytikům šéf Thalesu Patrice Caine. Dodal, že dohoda představuje vzácnou příležitost stát se v tomto odvětví prémiovým hráčem v globálním měřítku.
Podle nedávného průzkumu společnosti PwC se kybernetické útoky staly hlavní starostí vedoucích pracovníků globálních společností. Francie v loňském roce otevřela u Paříže komplex, který se zaměřuje na problematiku hackerských útoků.
Společnost Thales uvedla, že cena transakce se rovná sedmnáctinásobku očekávaného provozního zisku Impervy za rok 2024. „Pro letecký a obranný průmysl to jsou vysoké násobky, ale pro oblast kybernetické bezpečnosti jsou běžnější,“ uvedla analytička Chloé Lemariéová ze společnosti Jefferies.
Dobrý tah proti konkurenci
Akvizice je největší expanzí společnosti od roku 2019, kdy Thales koupil za 5,6 miliardy dolarů podnik Gemalto, který se zaměřuje na digitální identitu. Největší evropský dodavatel obranné elektroniky, který vyrábí také díly pro civilní letadla a digitální bezpečnostní systémy, před několika dny také oznámil, že jedná o převzetí společnosti Cobham Aerospace Communications za 1,1 miliardy dolarů.
Firma pod vedením Caineho posílila své aktivity v oblasti civilní kybernetické bezpečnosti. Snaží se rozšířit své portfolio a stát se lídrem na evropském trhu proti konkurentům, jako jsou firmy Orange Cyberdefense či Atos.
Francouzská zbrojovka předpokládá, že transakci završí v roce 2024. Neočekává žádné významné překážky. Financovat ji bude kombinací hotovosti a nového dluhu.
Akcie Thalesu dnes dopoledne vykazovaly pokles přibližně o 1,5 procenta. Později ztrátu zmírnily na méně než jedno procento.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.