Gen Digital, majitel antivirů od Avastu, hlásí silné čtvrtletní výsledky

Éra rostoucího množství úniků dat a sofistikovaných podvodů, navíc umocněných generativní AI, si žádá spolehlivou antivirovou ochranu. Z toho těží i nástupce Avastu, firma Gen Digital. V prvním čtvrtletí zvýšila provozní zisk na 13,25 miliardy korun.
Antivirová společnost Gen Digital, vzniklá spojením americké NortonLifeLock a českého Avastu, zvýšila v prvním čtvrtletí končícím v červnu provozní zisk o 3,5 procenta na 564 milionů dolarů, tedy zhruba 13,25 miliardy korun. Tržby stouply o dvě procenta na 965 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 22,68 miliardy korun. Firma to v pátek oznámila v tiskové zprávě.
Představenstvo Genu zároveň potvrdilo kvartální dividendu 0,125 dolaru na akcii. Dividenda na roční bázi představuje hrubý dividendový výnos dvě procenta. V druhém čtvrtletí fiskálního roku společnost očekává celkové tržby v rozmezí 965 až 975 milionů dolarů.
Objem fakturace (tzv. bookings) dosáhl výše 913 milionů dolarů, což je růst o tři procenta. „Z rostoucího množství úniků dat a sofistikovaných podvodů, navíc umocněných generativní AI, je jasné, že každý potřebuje pomoc, aby zůstal on-line v bezpečí. Jako lídr v kyberbezpečnosti se plně soustředíme na poskytování inovativních, snadno použitelných technologií a řešení, která jsou vždy o krok napřed před dynamickým prostředím hrozeb a splňují skutečné potřeby lidí po celém světě,“ uvedl generální ředitel společnosti Vincent Pilette.
Do portfolia společnosti Gen patří značky Norton, Avast, LifeLock, Avira, AVG, ReputationDefender a CCleaner. Firma produkty a služby v kybernetické bezpečnosti, ochrany soukromí a identity poskytuje téměř 500 milionů uživatelů ve více než 150 zemích. Akcie firmy se rok obchodují ve Spojených státech na technologické burze Nasdaq.
Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Firma se stala jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení díky bezpečnostním programům pro počítače i mobilní zařízení.
Zůstane členem představenstva. Důvodem jeho odchodu je úspěšné dokončení fúze Avastu a NortonLifeLock, ze kterých Gen Digital vznikl. Firma to uvedla v tiskové zprávě.
Ondřej Vlček končí jako šéf technologického gigantu Gen Digital
Leaders
Eduard Kučera vybudoval globálně úspěšnou firmu. Stal se dolarovým miliardářem. A spolu s Pavlem Baudišem umožnili zbohatnout celé řadě lidí. Avast je nyní součástí amerického technologického gigantu Gen Digital (dříve Symantec Corporation) a podíl na ekvitě i fungování firmy již není tak velký jako před lety. „Dneska investujeme zejména v USA a většinu majetku máme v dolarech. To je jediná kapitalistická země,“ prohlásil Eduard Kučera v pořadu Jiný peníze věnovaném investicím.
Úspěch byl jen začátek. Jak se o své peníze stará dolarový miliardář Eduard Kučera
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.