Hanácký Grunt je nejlepší prodejnou v kategorii Česko platí kartou

Bezhotovostní platby jsou dnes téměř standardem ve velké části prodejen a ochota zákazníků platit hotově se postupem času zmenšuje. Zvláště pro drobné obchodníky a začínající podnikatele může být zprvu začlenění možnosti platit kartou složitější. To se snaží změnit program Česko platí kartou probíhající pod záštitou Ministerstva průmyslu ve spolupráci se soutěží Visa Czech Top Shop.
V prvním pololetí roku 2023 se na prvním místě v kategorii „Nejlepší prodejna“ umístila prodejna farmářských produktů Hanácký Grunt nedaleko Litovle. Ocenění si přímo na místě převzala předsedkyně představenstva ZD Unčovice Milada Rašková Měsícová.
Nový koncept prodejny Coop v Hustopečích vyhrál v letním kole retailové soutěže Visa Czech Top Shop první místo. Inspektoři kladně hodnotili například moderní a vzdušný interiér. Ocenění si v září přímo v prodejně převzala Veronika Musilová, obchodní náměstkyně Jednota, spotřební družstvo v Mikulově.
Coop v Hustopečích zabodoval. Moderní prodejna zvítězila v soutěži Visa Czech Top Shop
Zprávy z firem
„Jsme velký podnik, máme 6600 hektarů a 170 zaměstnanců. Zaměřujeme se na tradiční zemědělství, chováme krávy na mléko a prasata. Naše produkty následně prodáváme v našem obchodě. Prodejna se nachází v bývalém statku, od toho je název Hanácký Grunt odvozen. Podnik je založený na vzájemné pospolitosti, přátelství a rodině. Známe se mezi sebou od mládí a v prodejně se potkáváme. Mám radost, že se k nám naši zákazníci rádi vrací,“ říká Měsícová.
Udržitelné nakládaní s potravinami
Inspektoři při návštěvě ocenili zajímavý koncept a široký sortiment lokálních farmářských produktů. Díky bezprostřední blízkosti a napojení na zemědělské družstvo je zboží v prodejně vždy maximálně čerstvé, což Hanáckému gruntu přineslo další body v hodnocení. Dále má prodejna od instektorů palec nahoru i za udržitelné nakládání s potravinami – přebytky z prodejny se totiž dále zpracovávají a tím se minimalizuje plýtvání potravinami.
Zlepšování servisu
Podstatu a výhody programu Česko platí kartou, do kterého se Hanácký Grunt zapojil, přiblížil Pavel Vinkler, ředitel odboru podnikatelského prostředí a vnitřního obchodu Ministerstva průmyslu. „V rámci projektu Česko platí kartou může podnikatel získat platební terminál zdarma až na 12 měsíců. Program Česko platí kartou má dvě zásadní výhody, za prvé má zcela zjevně přínos, co se týče tržeb jednotlivých podnikatelů a za druhé, a to zejména, zvyšuje a zlepšuje servis pro naše občany. O projekt registrujeme velký zájem. Společně s našimi partnery jsme poskytli více než 40 tisíc platebních terminálů. Zároveň mohou podnikatelé v tomto programu získat za zvýhodněných podmínek i platební brány.“
„Hanácký Grunt je skvělou ukázkou toho, že i firma, která není retailerem, dokáže vytvořit fantastický zákaznický zážitek. Jsem rád, že jsme jim dnes mohli předat ocenění Visa Czech Top Shop v kategorii Česko platí kartou,“ uzavírá Jiří Beran, manažer soutěže.
Tři patra plná outdooru v historické budově v centru Prahy zaujala inspektory natolik, že svým hodnocením udělali z nové prodejny Rock Point vítěze zářijového kola v retailové soutěži Visa Czech Top Shop. Obchod se nachází v historické budově v Havlíčkově ulici naproti Masarykovu nádraží. Interiér, ve kterém je znát snaha skloubit vystavení zboží s geniem loci památkově chráněného domu, vytváří zajímavý koncept.
Prodejna Rock Point vybojovala první místo v soutěži Visa Czech Top Shop
Zprávy z firem
Program Česko platí kartou, který probíhá pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu, umožňuje začínajícím firmám nebo těm, které dosud terminál neměly, vyzkoušet přijímání digitálních plateb až na šest měsíců zdarma. Jedním z partnerů tohoto programu je také společnost Visa, která se v této souvislosti zaměřuje na podporu bezhotovostních plateb a zlepšení platební kultury v České republice mimo jiné i prostřednictvím edukace a osvěty.
Soutěž Visa Czech Top Shop už zná vítěze prvního pololetí v kategorii Česko platí kartou
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.