Hervis se stahuje z Česka. Část prodejen po něm převezme Intersport

Rakouský řetězec se sportovním zbožím Hervis v Česku končí. Zprávu jako první přinesl týdeník Hrot. Značnou část prodejen po něm převezme jeho německý konkurent, firma Intersport.
O tom, že přední hráč v oblasti sportovního maloobchodu se zhruba 200 zaměstnanci je v Česku prakticky na zavření, se mezi jeho konkurenty a obchodními centry hovoří už několik týdnů, píše týdeník Hrot. Informaci o jeho plánech se postupně stáhnout z Česka týdeníku nepřímo potvrdila i rakouská centrála.
Mluvčí vlastníka řetězce Hervis, společnosti SPAR Österreichische Warenhandels-AG, Nicole Berkmannová, redakci Hrot také potvrdila, že část z 16 stávajících prodejen řetězce převezme německý Intersport. Týkat se to mělo obchodů v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Zlíně, Karlových Varech a Trutnově. Převod by měl být završen do poloviny letošního roku. O ostudu zbylých osmi prodejen ale zatím rozhodnuto není.
Už před časem Hervis zavřel své pobočky v Táboře a v Chebu a také outlet v Hatích. Hervis do Česka vstoupil v roce 2002 a postupně se stal jedním z největších hráčů na trhu.
Dlouhodobě se ale Hervisu v Česku výsledkově nedaří a v soubojích s tuzemskými konkurenty Sportisimo, A3 Sport a dravými Francouzi z Decathlonu ztrácí. V roce 2019 firma v Česku utržila 705 milionů korun a skončila ve ztrátě šedesát milionů korun. Covidový rok 2020 problémy ještě umocnil, když se tržby firmy propadly na 460 milionů a ztráta se prohloubila zhruba na sto milionů. V roce 2010 přitom dosahoval obrat Hervisu v Česku 1,6 miliardy korun.
Motivací pro mnohé sportovce na zimních olympijských hrách v Pekingu není jen sláva a uznání fanoušků i sponzorů, ale i odměna za zisk medaile. Nejvíce za zlatou medaili slibuje Singapur – 737 tisíc dolarů (asi 16 milionů korun), tedy dvacetkrát více než Spojené státy, uvedl server CNBC. Ester Ledecká coby vítězka snowboardového klání se může těšit na 2,4 milionu korun – odměnu ale ještě musí schválit sněmovna, neboť je součástí návrhu státního rozpočtu.
Za zlato z Pekingu dá sportovcům nejvíc Singapur, osmkrát tolik, co přislíbilo Česko
Money
Jaromír Jágr se zapsal mezi největší hvězdy světového sportu. Z ledu neslezl ani v jeho padesáti letech. Hraje za Rytíře Kladno. Po posledním prohraném zápase proti Mladé Boleslavi však v rozhovoru pro iSport poprvé přiznal, že zvažuje konec kariéry. „Popravdě, nemám motivaci,“ přiznal otevřeně Jágr a přivodil tím šok nejen fanouškům klubu. Newstream s legendární 68 natáčel loni. V pořadu Victory Club se tehdy Jágr svěřil, že hokej už není jediným smyslem jeho života. Připomeňte si co legendu světového hokeje drželo dlouhá desetiletí na ledě.
Jágr otevřeně: Už nemám motivaci se vracet na led
Newstream TV
Společnost Great United Trading, která v Česku prodává značky Timeout, Lee Cooper, KVL a Only, míří do insolvence. Majitelé ji podle informací z insolvenčního rejstříku chtějí reorganizovat. Firma neustála dopady pandemie a bankám a obchodním centrům dluží přes 600 milionů korun. Zprávu jako první přinesl týdeník Hrot.
Do insolvence míří módní obchody Timeout a Lee Cooper. Jejich provozovatel dluží stamiliony
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.