Hongkong po varování amerického konzulátu uvolnil opatření na letišti
Cestující na hongkongském letišti se již nemusí podrobit měření teploty. Někteří tranzitující cestující byli na jeho základě odvezeni do nemocnice a následně karanténního tábora. Americký konzulát varoval občany před cestami skrze bývalou britskou kolonii.
Tranzitující cestující již nemusí na mezinárodním letišti v Hongkongu – s výjimkou těch, kteří míří do pevninské Číny – podstupovat kontrolu teploty, uvedla tamní vláda. Rozhodnutí přišlo pouhý den poté, co americký konzulát v Hongkongu doporučil svým občanům, aby se vyhnuli tranzitu přes tamní letiště, protože čelili riziku, že budou posláni do vládního karanténního zařízení, pokud budou mít pozitivní test na covid.
Hongkongské úřady zároveň také uvolňují pravidla třídenní karantény pro letecké posádky. Podle nového plánu projdou místní posádky po návratu programem „test and hold“, kdy se hned na letišti podrobí testu na covid a v případě negativního výsledku mohou volně opustit letiště. Ačkoliv jde o něco naprosto běžného ve většině světa, v Hongkongu jde o významný posun směrem k návratu cestování, jak ho speciální správní region znal před covidovou pandemií.
Generální ředitel společnosti hongkongské aerolinky Cathay Pacific Augustus Tang zprávy přivítal. „Tyto změny nám umožňují obnovit více letů a pokračovat v našem zotavení,“ řekl Tang podle agentury Bloomberg. Cathay Pacific jsou díky přetrvávajícím přísným covidovým restrikcím největší obětí covidu mezi leteckými přepravci.
Ischgl, známý lyžováním i bouřlivým nočním životem, se stal před dvěma lety epicentrem epidemie covidu-19. Právě odtud turisté infekci zjevně roznesli i do dalších evropských zemí. Nyní spotřebitelské sdružení žaluje stát i jednotlivé hoteliéry. Rakouští hoteliéři z Ischglu rozšířili pandemii do světa, tvrdí žaloba
Politika
Poslední na světě
Uvolnění hongkongských covidových restrikcí také přišlo po komentářích jednoho z nejbohatších developerů ve městě, Petera Woo, který překvapivě vyzval vládu, aby ukončila omezení příjezdové turistiky. To ale zatím není na programu dne, protože město čelí opětovnému nárůstu infekcí covidu. Denní počet infekcí se nyní pohybuje okolo 10 tisíc případů.
Restrikce cest do Hongkongu patří společně s pevninskou Čínou k nejpřísnějším na světě. Návštěvníci města jsou povinni podstoupit povinnou třídenní hotelovou karanténu, zatímco zbytek světa podobná opatření již dávno zrušil.
Hongkongský vládce John Lee přiznal, že vláda vede interní debatu o tom, zda snížit hotelovou karanténu před summitem globálních bankéřů a mezinárodní ragbyovou soutěží v listopadu.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.