Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Hotovo. Strnadova CSG převezme za 53 miliard americkou Kinetic Group

Michal Strnad, majitel holdingu Czechoslovak Group
Czechoslovak Group
 ČTK

Americká společnost Vista Outdoor prodá svoji divizi sportovního vybavení a zbraní Kinetic Group firmě Czechoslovak Group (CSG) českého podnikatele Michala Strnada. Prodej schválili akcionáři na dnešní valné hromadě, informovala společnost Vista. Podle dřívějších informací je hodnota transakce 2,2 miliardy dolarů (zhruba 53 miliard korun).

Skupina Kinetic vznikla závěrem roku 2023 vyčleněním divize Sporting Products společnosti Vista Outdoor do samostatného právního subjektu. CSG se dohodla s Vistou na převzetí divize před více než rokem, o Kinetic Group však projevily zájem i jiné podniky. Vista a CSG se proto opakovaně dohodly na zvýšení ceny a valná hromada, na které měli akcionáři Visty transakci schválit, byla několikrát odložena.

Největší výrobce malorážového střeliva v západním světě

„CSG vítá rozhodnutí valné hromady Vista Outdoor, které otevírá cestu ke closingu transakce. Ten by měl proběhnout v následujících dnech a poté se CSG stane vlastníkem skupiny Kinetic a spolu s tím největším výrobcem malorážového střeliva v západním světě,“ uvedl mluvčí CSG Andrej Čírtek. „Do vypořádání transakce se k akvizici skupiny Kinetic nebude CSG více vyjadřovat,“ dodal. Podle prohlášení firmy Vista by transakce měla být dokončena 27. listopadu.

Transakce je součástí širší dohody, která má ukončit mnohaměsíční jednání o budoucnosti předního amerického výrobce munice a sportovního vybavení. Část firmy Vista zaměřenou na sportovní vybavení, která se přejmenuje na Revelyst, má podle tohoto plánu za 1,1 miliardy dolarů převzít investiční společnost Strategic Value Partners (SVP). CSG zároveň ustupuje od dřívější nabídky na nákup 7,5 procenta v podniku Revelyst.

Michal Strnad, majitel CSG

Strnad kupuje průmyslový park v Německu. Upraví ho na výrobnu střelného prachu

Průmyslově-technologická skupina Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada koupila na severozápadě Německa průmyslový park s výrobou nitrocelulózy potřebné pro produkci trhavin a střelného prachu.

Přečíst článek

Schválení akvizice se očekávalo, protože dvě přední nezávislé poradenské společnosti Institutional Shareholder Services a Glass Lewis tento měsíc doporučily akcionářům nabídku přijmout.

Akvizice skupiny Kinetic je součástí dlouhodobé strategie CSG vybudovat výrobu a obchod s malorážovým střelivem jako další důležitý pilíř jejího podnikání vedle obranného, leteckého, automobilového a železničního průmyslu. Zároveň podpoří i plán CSG expandovat na americký trh, na kterém se chce postupně prosadit i s dalšími produkty pro obranu i civilní sektor.

CSG je globálně působící holding. Hlavní výrobní podniky má v Česku, na Slovensku, ve Španělsku, v Itálii, Indii, Británii a v USA. Zaměřuje se na strojírenství, automobilový, železniční, letecký a obranný průmysl. V podnicích holdingu CSG a propojených firmách pracuje více než 10 tisíc lidí.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme