Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Ferona počítá koronavirové ztráty. Zisk jí klesl o více než čtvrtinu

výroba
Pixabay
 ČTK

Hutnímu velkoobchodu Ferona klesl za loňský rok zisk o více než čtvrtinu na 81 milionů korun. Tržby za prodej zboží se snížily o 18,3 procenta na 9,8 miliardy korun.

„Rok 2020 byl poznamenán pandemickou situací, která zkomplikovala distribuční toky v globální ekonomice a vyvolala pokles ekonomické aktivity a volatilitou cenových hladin hutních výrobků. Existující dlouhodobý převis nabídky hutních výrobků nad poptávkou situaci na trhu už jen podtrhl,“ napsala firma ve výroční zprávě.

Generální ředitel a předseda představenstva Ferony Jan Moravec ve zprávě mimo jiné uvedl, že společnost vytváří v Olomouci centrum služeb celé skupiny. „Kromě oceli se budeme zaměřovat i na plasty a kompozitní materiály, které se často navzájem vhodně doplňují. Našim cílem je stát se centrem materiálového inženýrství pro celou střední Evropu,“ sdělil.

Vítkovice Steel, ilustrační foto

Vítkovice Steel umazává ztrátu, dosáhla nejlepšího výsledku za poslední tři roky

Ostravská hutní firma Vítkovice Steel loni snížila ztrátu na 267 milionů korun, oproti roku 2019 je to o 213 milionů méně. Jde o její nejlepší výsledek za poslední tři roky. V roce 2018 byla ve ztrátě 1,68 miliardy. Provozní zisk EBITDA dosáhl loni nuly.

Přečíst článek

Základním předmětem podnikání společnosti je skladový velkoobchod, zaměřený na nákup, skladování, úpravu a prodej hutních výrobků, hutních druhovýrobků, neželezných kovů a navazujícího železářského sortimentu. Okruh zákazníků tvoří především střední a menší firmy, pro které není výhodné nakupovat přímo u výrobce.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Angela Merkelová a Olaf Scholz

Německá zpravodajská služba tvrdí, že covid unikl z čínské laboratoře. Merkelová i Scholz to měli tajit

Přečíst článek
Doporučujeme