Ikea vytrestá neočkované zaměstnance na penězích

Nábytkářský řetězec Ikea v Británii hodlá svým neočkovaným zaměstnancům znepříjemnit život. Sníží jim plat, který dostávají v době, kdy musejí být v karanténě poté, co se setkali s nakaženým člověkem. Zprávu přinesl Guardian a agentura Bloomberg, vedení řetězce se k ní nevyjádřilo.
Ikea sníží podporu lidem, kteří nemohou do práce kvůli tomu, že se dostali do kontaktu s nakaženou osobou, na 96,33 libry na týden. V Británii je přitom povinná desetidenní karanténa. Suma je menší než čtvrtina průměrné týdenní hrubé mzdy zdravého zaměstnance v prodejně. Ikea ve Spojeném království zaměstnává deset tisíc lidí.
Žádná injekce, žádná práce. To je heslo, které razí americký finanční gigant.
Neočkovaní mají smůlu. Americká Citi je vyhodí z práce
Zprávy z firem
Švédský řetězec není jediný, kdo zvolil cestu nátlaku na antivaxery. Už k tomu přistoupila potravinářská síť Morrison Supermarket. Donedávna velké firmy dávaly i během karantény plný plat. Šéf Morrisonu David Potts nedávno prohlásil, že náklady firmy na covid byly přímo „biblické”. Firmě to spolu s potížemi v logistice a zvýšením cen komodit srazilo zisk o třetinu. „Je třeba některé náklady normalizovat. Snížení podpory lidem, kteří se musejí izolovat proto, že nejsou očkovaní, je toho dobrým příkladem,” vysvětlil.
Nová vláda v boji proti pandemii zavede od poloviny ledna povinné testování ve firmách, a to i pro zaměstnance po třetí dávce očkování, uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) po jednání vlády.
Schváleno: Pomoc proti energetické chudobě, testování ve firmách a zrušení Antiviru B
Politika
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.