Intel sníží počet zaměstnanců o tisíce, v některých divizích o pětinu

Americký výrobce mikročipů Intel se chystá v souvislosti s ochlazením trhu s osobními počítači snížit počet zaměstnanců o tisíce. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Intel podle zdrojů propouštění oznámí už tento měsíc a v některých divizích, včetně úseku prodeje a marketingu, by počet zaměstnanců mohl klesnout až o pětinu. V červenci měla firma kolem 113 700 lidí. Intel se odmítl k věci vyjádřit.
Společnost v červenci snížila celoroční výhled tržeb. Firmě se předtím nepodařilo naplnit odhady hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí.
Intel jde do rizika. V čase, kdy růstové akcie dostávají na frak a rozruch okolo futuristických technologiích utichá tváří v tvář rostoucí inflaci a makroekonomickým obavám, vysílá svoji divizi Mobileye na burzu.
Intel vysílá strůjce robotických taxíků na burzu. Riskuje, doba tomu nepřeje
Zprávy z firem
Vzhledem k vysoké inflaci a skutečnosti, že provoz úřadů, firem a škol neomezují uzávěry, lidé za počítače utrácejí méně než za protipandemických restrikcí. Výrobci čipů jsou pod tlakem kvůli přetrvávajícím protipandemickým omezením na klíčovém trhu v Číně a rovněž kvůli konfliktu na Ukrajině. Tyto problémy vedly ke zhoršení situace v dodavatelských řetězcích a k omezení poptávky.
Globální trh s osobními počítači ve třetím čtvrtletí zaznamenal kvůli ekonomické nejistotě a nadbytku neprodaných zásob rekordní propad. Výzkumná společnost Gartner tento týden uvedla, že celkový odbyt počítačů se meziročně snížil o 19,5 procenta, což byl nejvyšší pokles za více než 20 let, co Gartner tyto údaje sleduje. Odbyt se snížil už čtvrté čtvrtletí za sebou.
Jihokorejští výrobci čipů zaznamenali v červenci první pokles dodávek za téměř tři roky, což ukazuje na slábnoucí poptávku po polovodičích, které slouží jako barometr pro globální ekonomiku, uvedla agentura Bloomberg.
Korejští výrobci čipů zaznamenali první pokles dodávek za tři roky
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.