Investiční platforma Fondee se rozkročila na Slovensko

Český investiční platforma Fondee expanduje na Slovensko a má nového brokera. J&T Banka v této pozici nahradila nizozemské Degiro.
Na přesunu k novému brokerovi pracoval tým Fondee v posledních měsících a minulý týden se u J&T Banky poprvé obchodovalo. „Na kapitálovém trhu působíme dlouhodobě a z pozice předního obchodníka s cennými papíry vítáme každého, kdo se jej snaží zpřístupnit širšímu okruhu investorů,” uvedl člen představenstva J&T Banky Tomáš Klimíček.
Ženy sice stále investují méně častěji než muži, zato ale jejich portfolia dosahují vyšší výkonnosti. Jak jsou na tom s investováním Češky?
Studie: Ženy investují méně, ale lépe
Money
Manželé Hlavsovi, kteří získali zkušenosti ve financích v londýnské City, spustili Fondee v lednu 2020. „Aktuálně máme více než 4400 klientů. Původně jsme si mysleli, že by bylo skvělé mít na konci letošního roku 5000 klientů, ale pokud budou klienti přibývat podobným tempem jako v posledních týdnech, můžeme klidně atakovat metu 10 tisíc zákazníků,” uvedl spoluzakladatel platformy Jan Hlavsa.
Fondee funguje jako on-line služba pro investování do fondů akcií a dluhopisů. Má pomáhat zejména těm, kterým leží peníze na běžných účtech a kteří hledají cestu zhodnocení financí. Fondee pro ně zprostředkuje investice do fondů sdružujících akcie a dluhopisy. Registrace je on-line, klient si jen vybere typ portfolia.
Český start-up Fondee, který přišel s jednoduchým online nástrojem pro zhodnocování peněz, obdržel od České národní banky licenci obchodníka s cennými papíry. Nyní chystá rozšíření produktového portfolia i zahraničí expanzi.
Fondee má novou licenci a ambici rozkročit se do zahraničí
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.