Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Jednorázové „bezemisní“ kreditky dorazily do ČR. Nabízí je Česká spořitelna

Virtuální karta (ilustrační foto)
Česká spořitelna
Stanislav Šulc
sta

Novou jednorázovou virtuální kartu si klienti na dva kliky vytvoří v internetovém bankovnictví v mobilu nebo na počítači a mohou s ní provést jednorázovou platbu na internetu. Po zaplacení virtuální karta automaticky zanikne, stejně tak v případě, že jí klient do 60 minut nevyužije.

Uživatelé zahraničních platebních systémů ji znají velmi dobře. Jednorázovou virtuální kartu pro bezpečnější platby na internetu nabízí například Revolut, Wise a další virtuální peněženky. Nyní se do tohoto byznysu pustila největší tuzemská banka Česká spořitelna, která zhruba před rokem spustila možnost zřídit si plnohodnotnou virtuální kartu.

„Jednorázová virtuální karta slouží primárně k jedinému účelu, a to k bezpečnému nákupu na e-shopu kdekoliv na světě. Hodí se například v situacích, kdy klienti u sebe nemají svoji plastovou platební kartu a potřebují nakoupit na internetu, nebo nechtějí sdělovat údaje ze své fyzické platební karty na e-shopu, kterému nedůvěřují,” říká Juraj Pilka, který má v České spořitelně na starost platební karty. „Typickým příkladem může být nákup na neprověřeném internetovém obchodu, například mimo EU, který nepoužívá 3D Secure,“ dodal.

Hlavní budova České národní banky

České banky letos vydělaly 51 miliard. Už netvořily tak vysoké rezervy

Bankám a spořitelnám v Česku za letošní tři čtvrtletí stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 12,4 miliardy korun na 51 miliard korun, uvedla Česká národní banka. Bankám podle expertů pomohly k lepším výsledkům hlavně nižší náklady na rizika.

Přečíst článek

„Jednorázová virtuální karta není pro naše klienty úplnou novinkou. Již jsme ji úspěšně vyzkoušeli před dvěma lety v testovací aplikace Poketka, kde měla obrovský úspěch u našich klientů. Nyní výhody této karty pro bezpečné nákupy na internetu, zejména u obchodníků, kteří nemusí využívat 3D Secure, mohou využívat všichni naši klienti bankovnictví George,” dodává Pilka.

Jednorázová karta České spořitelny automaticky zanikne po použití nebo po 60 minutách od vytvoření, pokud do této doby nedojde k jejímu použití. Nelze ji přidat do mobilní peněženky, slouží výhradně jen pro nákupy na internetu, limit karty je maximálně 50 tisíc korun.

Bezemisní karty

Virtuální karty jsou jedním z cest, kterými se banky snaží podporovat tranzici do bezemisní ekonomiky. „Nejlepší plast je žádný plast. I proto jsme se rozhodli v rámci naší dlouhodobé strategie snižování uhlíkové stopy klientům nabídnout virtuální kartu již před více než rokem,” říká šéf platebních řešení v České spořitelně Jan Hailich.

„Věříme, že na konci letošního roku si jednu z našich virtuálních karet vyzkouší každý třetí uživatel mobilního bankovnictví George. Do pěti let očekávám, že virtuální karty budou dominovat nad těmi plastovými,” tvrdí Hailich.

ESG, ilustrační foto

Zelené investice jsou příležitost, věří svět. Češi to vidí jinak a mohou vydělat miliardy

Udržitelnost se stává čím dál důležitějším kritériem pro investory. Velké společnosti začínají výrazně rozšiřovat své zelené portfolio a opouštějí „špinavé“ byznysy. To paradoxně může být prostor pro velké tuzemské hráče, kteří mají mezinárodní ambice, naznačuje například plán miliardáře Pavla Tykače. 

Přečíst článek

Bitcoin, ilustrační foto

Bitcoin prudce zlevnil. Mezi investory se odděluje zrno od plev, oportunisté odpadávají

Cena bitcoinu se nebývale propadá. Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa v pondělí zlevnila pod úroveň 34 tisíc dolarů. To znamená, že už stojí ani ne polovinu toho, co loni v listopadu, kdy vykázala svoji dosud rekordní cenu, necelých 69 tisíc dolarů. 

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Největším zapojením na sociální síti LinkedIn se pyšní Tomáš Salomon, šéf České spořitelny

Šéfové Škodovky, ČEZ a bankéři. To jsou nejsledovanější čeští manažeři na LinkedInu

Přečíst článek
Doporučujeme