Johnson & Johnson končí s prodejem kontroverzního dětského pudru

Společnost Johnson & Johnson neustála mediální tlak. Po 130 letech se rozhodla ukončit prodej dětského pudru vyrobeného na bázi mastku. Na celém světě bude nyní prodávat jen ten z kukuřičného škrobu. Na výsledek vleklých sporů upozornila agentura Reuters.
„Došli jsme k rozhodnutí, že dětské pudry budeme vyrábět již pouze na bázi kukuřičného škrobu,“ uvedlo vedení společnosti v oficiálním prohlášení.
To přišlo po více než dvou letech, kdy se firma ukončila prodej produktu ukončit na trzích ve Spojených státech, kde čelila desítkám tisíc žalob.
„Stojíme pevně za nezávislými vědeckými analýzami, které prováděli během posledních desetiletích lékařští odborníci z celého světa a které potvrzují, že dětský pudr vyrobený na bázi mastku je bezpečný, neobsahuje azbest a nezpůsobuje rakovinu,“ stojí dále v oficiálním prohlášení firmy.
V britském zdravotním systému v současnosti chybí 12 tisíc lékařů a 50 tisíc zdravotních sester. Podle odborníků přitom vláda nemá jasný plán, jak situaci řešit.
Horší než v Česku. Britský zdravotní systém kolabuje, chybí doktoři i sestry
Politika
Právě kvůli původnímu složení dětského pudru společnost ve Spojených státech a Kanadě čelila obvinění desítek tisíc žen, které tvrdily, že kvůli přítomnosti azbestu v dětském pudru onemocněly rakovinou vaječníků.
Agentura Reuters upozornila na to, že interní záznamy společnosti přinejmenším od roku 1971 potvrdily, že jak surový mastek, tak i hotový pudr obsahovaly stopové množství azbestu. Firma tato obvinění opakovaně odmítala.
V říjnu firma vytvořila dceřinou společnost LTL Management, které postoupila své nároky na mastek, tu posléze uvrhla do konkurzu, což zastavilo probíhající soudní spory.
Ještě před uvalením do konkurzu čelila společnost žalobám ve výši 3,5 miliardy dolarů. V dubnu neuspěl návrh akcionářů požadující ukončení celosvětového prodeje dětského pudru z mastku.
Johnson's Baby Powder se prodává již téměř 130 let.
Americký kavárenský řetězec Starbucks odchází po téměř 15 letech z ruského trhu. V pondělí to firma podle zahraničních médií sdělila svým asi dvěma tisícům zaměstnanců.
Starbucks v Rusku končí. Bolet ho to bude méně než McDonald’s
Zprávy z firem
Stejně jako další země i Chorvatsko trápí rekordní inflace. Ta vyšplhala už ke 12 procentům. Přestože razantně zdražily potraviny, energie, pohonné hmoty i služby, je dovolená u Jadranu pro Čechy i nadále finančně únosná. Radíme ale nepřepočítávat, a to hlavně v restauraci. I přes razantní nárůst cen ale místní hovoří o rekordní sezóně.
REPORTÁŽ: Cenové „drama“ v Chorvatsku? Malé pivo stojí 48 korun, rodinný oběd i dva tisíce
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.