Jurák a Andrýsek z CSG jsou novými členy boardu Strnadovy skupiny

Průmyslově-technologická skupina Czechoslovak Group vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem posílila své představenstvo. Jeho novými členy byli od Nového roku jmenováni Zdeněk Jurák, finanční ředitel CSG, a Lukáš Andrýsek, který zastává pozice generálního ředitele divize CSG Mobility a generálního ředitele automobilky Tatra Trucks. Ostatní členové představenstva ve svých pozicích zůstávají.
Nově je představenstvo sedmičlenné. Jeho předsedou je majitel skupiny Michal Strnad, výkonný ředitel CSG David Chour je místopředsedou. Nově se stal místopředsedou představenstva General Counsel Ladislav Štorek. Představenstvo se dále sestává ze čtyř členů, jimiž jsou ředitel pro akvizice Petr Formánek, investiční ředitel pro zahraniční projekty David Štěpán a nově též Zdeněk Jurák a Lukáš Andrýsek.
„Zdeněk Jurák nastoupil na pozici finančního ředitele v červnu minulého roku a díky svým bohatým zkušenostem se ve funkci brzy etabloval. Lukáš Andrýsek dokázal z pozice generálního ředitele nastartovat naši firmu DAKO-CZ a teď je jeho úkolem zdvojnásobit výrobu v Tatře. Vede zároveň naši klíčovou divizi CSG Mobility. Oba nově jmenovaní členové představenstva ve svých rolích obstáli a těším se na naši vzájemnou spolupráci při řízení skupiny,“ uvedl Michal Strnad, předseda představenstva a majitel CSG.
Protřelí manažeři
Do CSG přišel Zdeněk Jurák ze skupiny KKCG, v níž působil přes osm let. Pracoval též ve skupině Generali PPF a v auditním týmu poradenské firmy Mazars. Zdeněk Jurák je absolventem Mendelovy univerzity v Brně. Během studií absolvoval stáž v USA na University of Illinois. Je držitelem certifikátu ACCA/DipIFR a certifikovaným účetním expertem.
Lukáš Andrýsek působí v CSG od roku 2016, kdy nastoupil do společnosti DAKO-CZ. Působil zde jako ekonomický ředitel, od roku 2018 jako výkonný ředitel a posléze postoupil na pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Pod jeho vedením společnost DAKO-CZ prudce expandovala po stránce výrobních i hospodářských výsledků. Na jaře roku 2023 se stal generálním ředitelem automobilky Tatra Trucks, kde je jeho hlavním úkolem navýšit výrobu tak, aby během několika let Tatra dosáhla mety 2500 vozidel za rok.
V létě roku 2023 se stal Lukáš Andrýsek generálním ředitelem nově utvořené divize CSG Mobility, jejímiž hlavními členy jsou právě automobilka Tatra Trucks a výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla DAKO-CZ.
Lukáš Andrýsek je absolventem Slezské univerzity v Opavě v oboru ekonomika a IT. Před svým příchodem do skupiny CSG pracoval přes osm let na různých pozicích finančního managementu automobilky Hyundai Motor Manufacturing Czech.
Průmyslově-technologická skupina Czechoslovak Group miliardáře Michala Strnada představila aktualizované logo se symbolem štítu. Autorem návrhu nové vizuální identity skupiny je grafické studio Dynamo design. Nové logo má odrážet přeměnu skupiny v globálního hráče.
Skupina CSG má nové logo. Podtrhuje globální ambice Strnadova byznysu
Zprávy z firem
Průmyslově-technologický holding Czechoslovak Group (CSG) miliardáře Michala Strnada kupuje 80procentní podíl v italské rodinné firmě Armi Perazzi, která vyrábí brokovnice pro lovce a sportovce. Zbylých 20 procent zůstane potomkům zakladatele firmy, jehož rodina podnik nadále povede. Cena transakce zůstává tajná.
Zbrojař Strnad koupil většinu v italském výrobci olympijských pušek
Zprávy z firem
Průmyslově-technologickému holdingu Czechoslovak Group v pololetí stoupl hrubý provozní zisk (EBITDA) meziročně o 40 procenta na 3,43 miliardy korun. Tržby skupiny podnikatele Michala Strnada vzrostly o 15 procent na 15,89 miliardy korun. Skupiny v Česku vlastní mimo jiné automobilku Tatra, výrobce radarů Retia či výrobce brzdových systémů pro kolejová vozidla DAKO-CZ.
Strnadovu holdingu CSG se daří. V prvním pololetí mu stouply tržby o patnáct procent
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.