Kiwi.com urovnalo spor s největší leteckou společností na světě
Český vyhledávač letenek Kiwi.com urovnal spor s americkými aerolinkami American Airlines. Největší letecká společnost na světě nyní stáhla původní žalobu u texaského soudu, prostřednictvím které se snažila na české firmě vymoci ukončení prodeje letenek a finanční náhradu škody.
Podrobnosti o dohodě žádná z firem neupřesnila. Již dříve skončily podobné spory, které s Kiwi.com vedly letecké společnosti Southwest Airlines a Ryanair.

Česká Kiwi.com čelí další žalobě. Od největší aerolinky v USA American Airlines
Zprávy z firemČeská společnost Kiwi.com čelí další žalobě kvůli předprodeji letenek velkých aerolinek. Tentokrát se ale do úspěšného start-upu založeného Oliverem Dlouhým opřel opravdu velký hráč - největší americké aerolinky Američan Airlines, napsal deník E15.
„Tento případ byl vyřešen vzájemnou dohodou. V tuto chvíli k němu nemůžeme poskytnout žádné další komentáře,“ sdělil mediální zástupce Kiwi.com Ondřej Šveda. „O neshody pochopitelně obecně nestojíme a vždy usilujeme o navázání partnerství a dobré vztahy. I proto se všemožně snažíme předcházet případným nebo skutečným nedorozuměním a sporům, a pokud to není možné, snažíme se je vždy co nejdříve vyřešit,“ doplnil pouze. Ani American Airlines se podle e15.cz k obsahu dohody nevyjádřily.
Dohodu o prodeji letenek měly American Airlines s Kiwi.com uzavřenou mezi lety 2018 až 2020. Vyhledávač ale lístky americké firmy prodával podle serveru i poté. „Touto žalobou se společnost American domáhá peněžitého odškodnění a soudního příkazu proti nepoctivé on-line společnosti Kiwi, která se vydává za americkou cestovní agenturu s oprávněním prodávat letenky na lety společnosti American,“ uváděla ve stažené žalobě podle serveru americká společnost.

Stanislav Šulc: A je to tady. Všichni propouštějí
NázoryAktuální výsledková sezona přináší jednu poměrně znepokojivou informaci. Všude se propouští. Bez ohledu na dosavadní úspěchy, zisky, byznys model, napříč sektory i zeměmi. Propouštějí velké firmy i startupy. Co to znamená? Došly prachy.
Na konci letošního ledna oznámily Kiwi.com a irské nízkonákladové aerolinky Ryanair ve společné tiskové zprávě uzavření strategického partnerství. Předcházely tomu soudní spory mezi oběma firmami. Irské aerolinky byly dříve proti tomu, aby vyhledávač Kiwi.com nabízel letenky na lety Ryanair přes svůj web, díky partnerství už je to možné.
Již dříve také skončily soudní spory mezi Kiwi.com a americkými Southwest Airlines. V roce 2021 soud v Dallasu vydal předběžné opatření, které zakazovalo české firmě přeprodej letenek Southwest Airlines. Rozhodnutí pak soud potvrdil a uvedl, že vyhledávač porušoval obchodní podmínky amerického dopravce a způsobil mu tak škodu. Brněnská firma se pak na základě předběžného opatření dohodla se Southwest Airlines, že nebude její letenky prodávat.

Jiří Hlavenka: Češi jsou dobří tvůrci produktů, ale mizerní obchodníci
LeadersKdyž někdo na Západě přijde se startupovým nápadem, obvykle přemýšlí hlavně o trhu, obchodu, marketingu. „My jsme spíše velmi dobří tvůrci produktů, možná v něčem lepší než Silicon Valley,“ řekl v rozhovoru pro Export.cz investor a podnikatel Jiří Hlavenka. „Silicon Valley říká – my jsme tvůrci byznysu. Většina českých startupů, jeden vedle druhého – a mám zkušenosti s mnoha desítkami – hapruje v obchodě,“ zdůrazňuje finančník, který je také radním Jihomoravského kraje pro vědu, výzkum a inovace.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.