Komárek koupil firmu Neofacto, která vyvíjí software pro Evropskou investiční banku

Společnost Aricoma z investiční skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka koupila lucemburskou firmu Neofacto, která vyvíjí software pro Evropskou investiční banku (EIB) a další finanční instituce v Lucembursku. Hodnota transakce není známa.
„Jak jsme již deklarovali v nedávné minulosti, Aricoma má ambici expandovat v Beneluxu a německy mluvících trzích. Koupě Neofacto je jedním z prvních kroků na cestě stát se významným poskytovatelem end-to-end IT služeb v západní Evropě,“ uvedl investiční ředitel KKCG Michal Tománek. Šifrování end-to-end zajišťuje, že informace při přenosu jsou přístupné jen pro odesílatele a příjemce.
„Naše podnikání dobře zapadá do práce a strategie mezinárodního týmu Aricomy, který působí v Bruselu a Lucemburku,“ podotkl výkonný ředitel společnosti Neofacto Ludovic Compere, který bude ve firmě působit nadále. Tým Aricomy International sídlící v Bruselu poskytuje služby mimo jiné pro agenturu EU pro ochranu vnějších hranic Frontex nebo unijní policejní úřad Europol.
Mezi zákazníky Neofacto patří vedle EIB také lucemburské banky ING a Spuerkeess, lucemburská pojišťovna Foyer nebo lucemburská burza cenných papírů. Neofacto vznikla v Lucemburku v roce 2000. Zaměstnává osm desítek lidí. V loňském roce vykázala tržby 10,3 milionu eur (zhruba 258 milionů korun).
Aricoma poskytuje služby v oblasti IT infrastruktury, cloudu, podnikových aplikací, kybernetické bezpečnosti, digitalizace veřejného sektoru a systémové integrace. Pod hlavičku Aricoma spadají firmy Sabris Consulting, Consulting 4U a KCT Data specializující se na systém pro řízení firem SAP i česká společnost Syscom Software zaměřená na vývoj softwaru. Aricoma zaměstnává více téměř 1600 lidí a její roční tržby přesahují devět miliard korun.
Nejbohatším Čechem v letošním žebříčku časopisu Euro je Daniel Křetínský, jehož majetek za poslední rok vzrostl z 217 na 390 miliard korun. Z čela pořadí tak sesadil Renátu Kellnerovou s rodinou, jejichž majetek se meziročně zvýšil o 65 miliard na 350 miliard korun. Na třetí místo se posunul Patrik Tkáč s odhadovanou výší majetku 260 miliard korun. Nejvýrazněji si proti loňsku pohoršil předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), jehož jmění se snížilo o 50 miliard na 85 miliard korun a v žebříčku Eura mu patří sedmé místo.
Euro: Křetínský je nejbohatší Čech. Přeskočil Kellnerovou
Leaders
Investiční skupina KKCG miliardáře Karel Komárek vydá dluhopisy za pět miliard korun se splatností pět let a úrokem 7,75 procenta. Výnosy z emisí chce použít mimo jiné na refinancování svých závazků či mezinárodní expanzi.
Miliardář Komárek si jde na trh až pro deset miliard. Chystá se na nákupy
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.