Komárek investoval čtvrt miliardy do dvou izraelských start-upů

Fond Springtide Ventures, který spadá do skupiny KKCG Karla Komárka, investoval 11 milionů dolarů (asi čtvrt miliardy korun) do izraelských start-upů Source Defense a NetOp.Cloud. Ty se zabývají kybernetickou bezpečností a automatizací správy firemních sítí.
Springtide Ventures stála v čele investičních kol, v rámci kterých obě firmy získaly dohromady 31,5 milionu dolarů. V obou případech Springtide získala významné podíly ve společnostech a v případě Source Defense i místo v představenstvu, které obsadí technický ředitel fondu Karel Tušek, uvedla skupina KKCG miliardáře Karla Komárka.
Source Defense řeší rizika, kterému jsou vystaveni uživatelé internetu a která měla v několika posledních letech nepříznivý dopad na tisíce společností. Aplikace dokáže zabránit pokusům o zneužití JavaScriptu na webových stránkách firem.
Zabránit škodám v on-line světě dokáže i řešení od NetOp.Cloud. Její platforma využívá umělou inteligenci k monitorování stavu podnikové sítě, zjednodušení IT a síťových operací a automatizaci pracovních postupů, aby se sítě mohly samy léčit.
Fond Springtide Ventures ze skupiny KKCG Karla Komárka investoval tři miliony dolarů (asi 65 milionů korun) do izraelské firmy Cognni. Ta se zabývá umělou inteligencí.
Komárek vsadil na umělou inteligenci z Izraele
Zprávy z firem
Springtide Ventures se zaměřuje na podporu společností s globálními ambicemi, jejichž služby a produkty jsou založeny na informačních technologiích nebo s nimi úzce souvisejí. Především jde o cloud, bezpečnost a velká data. Dosud fond investoval do více než deseti českých a izraelských společností. Má podíly mimo jiné ve firmách Cognni nebo Shield-IoT. Před dvěma lety prodal podíl v další izraelské firmě SPOT.
KKCG Group je mezinárodní investiční společností s celkovou účetní hodnotou přesahující devět miliard eur. Skupina rozvíjí své obchodní aktivity v 38 zemích světa a má vice než 9000 zaměstnanců.
Karel Komárek je druhý nejbohatší Čech podle žebříčku časopisu Forbes, který odhahuje jeho majetek na téměř 170 miliard korun.
Technologičtí giganti postupně zveřejňují výsledky hospodaření za uplynulé čtvrtletí. Zatímco razantní růst Googlu daný zejména pandemií se pomalu zastavuje, nahoru jde Microsoft. Důvod? Jeho sázka na cloudové služby.
Mašina na miliardy Google se zadrhává. Naopak Microsoft vydělává nad očekávání skvěle
Zprávy z firem
Čím dál více původně českých společností expanduje za hranice. V Česku vznikli již dva „jednorožci“, tedy startupy, jejichž hodnota přesahuje miliardu dolarů. Budou další? A ve kterých sektorech jsou nejzajímavější startupy? „Segment zde nehraje hlavní roli. Jde spíš o schopnost a chuť využít synergií přeshraničního trhu,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz šéf právní kanceláře Arrows International Vojtěch Sucharda, který bude jedním z řečníků na chystané konferenci Business MeetUp o financování a rozvoji startupů.
Vojtěch Sucharda: Pro firmu je zahraniční expanze jako první večeře u rodičů přítelkyně. Neznáte pravidla a nevíte, na koho narazíte
Leaders
Komárkova společnost Allwyn Entertainment bude britskou Národní loterii provozovat od roku 2024 po dobu deseti let, oznámila firma.
Komárek bude rozdávat štěstí Britům. Získal licenci na britskou Národní loterii
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.