Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Miliardář Komárek se chce vyvázat z byznysu s Gazpromem

Karel Komárek
Se svolením KKCG
Petra Nehasilová

Český miliardář a majitel investiční společnosti KKCG Karel Komárek usiluje o přerušení vazeb na ruský energetický gigant Gazprom. Pomoci by mu v tom mohla vláda.

Komárek měl s českou vládou řešit, jak eliminovat Gazprom Germania z kontraktu s MND. Společnosti se v roce 2013 zavázaly k 2,5miliardovému projektu na výstavbu zásobníků zemního plynu v Dambořicích na jižní Moravě.

„Můžeme potvrdit, že rozhovory probíhají,“ uvedla pro Newstream mluvčí společnosti KKCG Dana Dvořáková. 

Podle serveru bne IntelliNews je údajně ve hře i možná konfiskace nebo zmrazení podílu Gazpromu. Tuto informaci Dana Dvořáková odmítla komentovat. „Existuje jen velmi málo možností, jak se zbavit závislosti na ruském plynu. A chceme to udělat tak, aby se to co nejméně dotklo běžných občanů,“ citovala Karla Komárka agentura Bloomberg.

Komárek v otevřeném dopise rovněž odmítl ruskou invazi na Ukrajinu a vyjádřil podporou lidem utíkajícím před válkou. „Jde o nesmyslnou agresi, kterou je nutné co nejdůrazněji odsoudit,“ napsal. 

Většinu plynu vyrobeného v MND podle dohody z loňského jara odkupuje společnost Vemex, firmy patřící do Gazpromu, která dodává plyn 12 z 35 největších českých společností, včetně České rafinérské, Vítkovice Steel, pivovaru Plzeňský Prazdroj a Pilsen Steel, uvádí server bne Intellinews.

Karel Komárek

Komárek bude rozdávat štěstí Britům. Získal licenci na britskou Národní loterii

Komárkova společnost Allwyn Entertainment bude britskou Národní loterii provozovat od roku 2024 po dobu deseti let, oznámila firma.

Přečíst článek

MND

Komárkova MND otestuje ukládání oxidu uhličitého pod zem

Miliardář Karel Komárek zavětřil velkou příležitost. Jeho energetická společnost MND zkoumá možnosti ukládání zkapalněného oxidu uhličitého hluboko pod zem.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme