Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Komárkova Aricoma kupuje švédskou Stratiteq. Posílí v oblasti datové analýzy

Karel Komárek, KKCG
ČTK

Firma Aricoma Group ze skupiny KKCG Karla Komárka koupila švédskou technologickou a poradenskou společnost Stratiteq. Vypořádání transakce očekává na začátku října, cenu nezveřejnila.

Aricoma tak posílí svou pozici na skandinávských trzích a zároveň rozšiřuje své služby v oblasti strategického poradenství a podnikových řešení založených na vytěžení hodnoty dat. Akvizicí společnosti Stratiteq s kancelářemi v Malmö a Stockholmu přibude do skupiny více než 100 zaměstnanců. Aricoma to uvedla v dnešní tiskové zprávě.

Po schválení antimonopolním úřadem a dokončení všech formalit bude mít Aricoma Group devět členů, konsolidovaný obrat přes 8,8 miliardy korun a provozní zisk 962 milionů korun. Celkový počet zaměstnanců přesáhne 3000.

„Sedmnáctiletá historie společnosti Stratiteq mluví sama za sebe, firma vytvořila mnoho inovativních projektů pro regionální i mezinárodní společnosti, jako jsou Haldex, Skånetrafiken, Securitas nebo Vattenfall. Je vidět, že její zaměstnanci jsou opravdovými odborníky v oblasti zpracování a využití firemních dat; od vývoje pokročilých softwarových aplikací až po inovativní strategie, které mění fungování zákazníků v digitálním prostředí. Významně posílí skupinu Aricoma a my zase urychlíme jejich růst. Ideální kombinace,” uvedl ředitel vývoje zákaznického softwaru Aricomy Ludovic Gaudé.

Bernard Arnault, majitel LVMH

Král luxusu Arnault přišel k dalším miliardám. Prodal akcie Carrefouru

Francouzský miliardář Bernard Arnault se zbavil podílu v řetězci supermarketů Carrefour. Na konto mu přistálo 724 milionů eur (asi 18,4 miliardy korun).

Přečíst článek

Aricoma se chce stát silným evropským hráčem v informačních a komunikačních technologiích a softwaru. „Stratiteq nám pomůže nejen zvětšit náš profil ve Skandinávii, ale i obohatit naše schopnosti v nesmírně atraktivní sféře digitální transformace,” dodal investiční ředitel KKCG Michal Tománek.

Stratiteq bude i po akvizici pokračovat pod stávající značkou a vedením současného manažerského týmu. Firma se specializuje na odvětví veřejné dopravy, odborných služeb a výroby. Společnost byla založena v roce 2004. Mezi klienty společnosti Stratiteq patří Haldex, Höganäs, Region Skåne, Securitas, Skånetrafiken a Vattenfall. 

Aricoma poskytuje své služby více než dvěma stovkám klientů ve veřejném i soukromém sektoru na nejméně 20 různých trzích. Mezi členy Aricoma Group patří švédsko-středoevropský dodavatel zakázkového softwaru Seavus, česko-slovenský integrátor systémů Autocont, vývojáři zakázkového softwaru Cleverlance Enterprise Solutions a KOMIX, specialista na kybernetickou bezpečnost AEC či DataSpring, provozující datacentrum s evropským certifikátem Tier III.

Marek Dospiva, spoluzakladatel a spolumajitel středoevropské investiční skupiny Penta Investments

Penta prodala stavební pozemek ve Varšavě za 635 milionů

Parcelu ve čtvrti Wola koupila společnost Lincoln Property Company společně s investiční skupinou Enern. Na pozemku plánují postavit kancelářskou budovu.

Přečíst článek

KKCG Group je mezinárodní investiční společností s celkovou účetní hodnotou přesahující sedm miliard eur. Skupina KKCG rozvíjí své obchodní aktivity v 36 zemích a mezi klíčové oblasti jejího působení patří zábavní průmysl, energetika, IT technologie a nemovitosti. Vedle Aricomy vlastní podíly například v Sazka Group, MND, KKCG Real Estate, US Methanol nebo v kapitálovém fondu Springtide Ventures. KKCG investuje také do amerického fondu Jazz Venture Partners se sídlem v Silicon Valley.

Nákupy přes internet, ilustrační foto

PayU spolkne svého indického rivala

Nizozemská společnost Prosus, která investuje do technologických firem, koupí za 4,7 miliardy dolarů (101,3 miliardy korun ) indickou platební platformu BillDesk. Akvizice má doplnit její vlastní podnik PayU, přes který Prosus indickou platformu převezme. Služeb firmy PayU využívají při zpracování plateb i některé české společnosti.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme