Konec Dobré energie. Převezme ji Křetínského EP Energy Trading

Společnost EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, která prodává pod značkou epet elektřinu a plyn odběratelům, bude od začátku července vlastníkem dodavatele energií Dobrá energie. Mluvčí epet Lucie Ďuriník ke spojení uvedla, že společnosti budou dodávat energie do téměř 110 tisíc odběrných míst. Cena a další detaily transakce zveřejněny nebyly.
Akvizici začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v takzvaném zjednodušeném řízení. Rozhodne o ní tedy do 20 dní.
Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala Dobrá energie na konci letošního dubna elektřinu 30 357 a plyn 16 038 zákazníkům. EP Energy Trading měla ve stejnou dobu 41 110 odběratelů elektřiny a 22 241 plynu. Lídr alternativních dodavatelů energií, skupina Bohemia Energy, dodává v Česku energie asi milionu zákazníků.
„Máme z tohoto rozšíření radost a doufáme, že se nám bude dařit podíl na trhu úspěšně zvyšovat i v budoucnu. Zákazníci Dobré energie se mohou spolehnout na záruku kvalitních služeb, kterou jim epet, jakožto stabilní dodavatel s dlouholetou tradicí, bude poskytovat,” uvedl generální ředitel EP Energy Trading Petr Švec.
Společnost EP Energy Trading, která spadá pod Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, může převzít dodavatele energií Dobrá energie. Akvizici schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Křetínský ovládne Dobrou energii. Nákup schválil antimonopolní úřad
Zprávy z firem
Společnost epet je součástí skupiny EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních složek EPH. EPIF sdružuje firmy EPH zabývající se přepravou, distribucí a skladováním zemního plynu, distribucí elektrické energie a produkcí tepla. Podíl 31 procent v EPIF patří fondu australské banky Macquarie, zbytek patří EPH. Křetínský je podle loňského žebříčku časopisu Forbes jedním z nejbohatších Čechů s majetkem v hodnotě 78 miliard korun.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.