Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Koronavirový boom prodejů počítačů končí, Lenovo hlásí první pokles tržeb po dvou letech

Počítač Lenovo (ilustrační foto)
ČTK / AP
 ČTK

Čínský výrobce počítačů Lenovo vykázal ve druhém finančním čtvrtletí první pokles příjmů za deset kvartálů. Tržby meziročně klesly o čtyři procenta na 17,09 miliardy dolarů (427 miliard korun). Končí růst prodejů, který poháněla koronavirová pandemie, zájem se snížil především v Číně, uvedla firma.

Tržby největšího prodejce osobních počítačů na světě ale překonaly odhady analytiků, kteří očekávali tržby 16,74 miliardy. Za celé první pololetí tržby klesly o dvě procenta, když v prvním čtvrtletí přidaly jen 0,2 procenta.

Čistý zisk pro akcionáře se ale meziročně zvýšil o šest procent na 541 milionů dolarů.

Microsoft, ilustrační foto

Prodej počítačů klesá, Microsoftu rostly tržby nejpomaleji za pět let

Čistý zisk americké softwarové společnosti Microsoft se v prvním finančním čtvrtletí meziročně snížil o 14 procent na 17,6 miliardy dolarů (zhruba 432 miliard korun). Tržby podniku rostly nejpomaleji za pět let, výsledky však mírně překonaly očekávání analytiků.

Přečíst článek

Lenovo čelí celosvětově slábnoucímu trhu s počítači. Globální dodávky počítačů se ve třetím čtvrtletí podle zprávy společnosti IDC snížily meziročně o 15 procent. Lenovo, HP a Dell zaznamenaly meziroční pokles dodávek o 16, 28 a 21 procent. Čínská společnost si udržela své vedoucí postavení na světovém trhu s PC s podílem 22,7 procenta.

Lenovo v posledních letech pracuje na zlepšení svého podnikání v jiných oblastech než jsou počítače. Zaměřuje se na chytré telefony, servery a informačně-technologické služby, což nyní dohromady přestavuje více než třetinu jeho prodeje.

Intel sníží počet zaměstnanců o tisíce, v některých divizích o pětinu

Intel sníží počet zaměstnanců o tisíce, v některých divizích o pětinu

Americký výrobce mikročipů Intel se chystá v souvislosti s ochlazením trhu s osobními počítači snížit počet zaměstnanců o tisíce. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Intel podle zdrojů propouštění oznámí už tento měsíc a v některých divizích, včetně úseku prodeje a marketingu, by počet zaměstnanců mohl klesnout až o pětinu. V červenci měla firma kolem 113 700 lidí. Intel se odmítl k věci vyjádřit.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme