Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Krach třetí největší evropské cestovky. Na dovolenou neodletí 180 tisíc lidí

Krach třetí největší evropské cestovky. Na dovolenou neodletí 180 tisíc lidí
Profimedia
 ČTK

Zkrachovalá třetí největší evropská cestovní kancelář FTI Touristik GmbH zrušila všechny objednané cesty. Dosud byly zrušené jen zájezdy s odjezdem do pátku 5. července včetně. Její krok se dotkne dalších 175 tisíc klientů. Na základě dnešního rozhodnutí věřitelského výboru to podle agentury DPA oznámil předběžný insolvenční správce Axel Bierbach.

Zrušeny budou cesty a některé individuální služby, které si zákazníci objednali na období od 6. července. Díky zrušení všech zájezdů mohou nyní partneři cestovních kanceláří FTI svým zákazníkům nabídnout náhradní pobyty. Společnost začala informovat zákazníky, cestovní kanceláře a hotely.

Podle Bierbacha dostanou účastníci zájezdů už zaplacené zálohy zpět z německého fondu cestovního ruchu DRSF, u kterého jsou německé CK pojištěny proti úpadku. Zákazníci, kteří si prostřednictvím FTI rezervovali pouze jednotlivé služby, jako jsou lety, hotely a transfery, však nárok na vrácení již uskutečněných plateb z fondu nemají.

Třetí největší evropská cestovka krachuje, foto je ilustrační

Třetí největší evropská cestovka krachuje

Německá cestovní kancelář FTI se ani přes masivní finanční pomoc nepřenesla přes následky globální pandemie.

Přečíst článek

Dubrovník, Jaderské moře

Dovolená v Chorvatsku letos Čechům podraží. Egypt a Turecko vyjdou výhodně

Dovolená v evropských destinacích se letos Čechům prodraží zhruba o pět procent. Důvodem je oslabení koruny vůči euru, když aktuální kurz 24,70 koruny za euro je zhruba o korunu slabší než před rokem. Naopak výhodnější kurz koruny mohou čekat turisté, kteří zamíří do Turecka nebo do Egypta. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme