Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Krach WeWork je neodkladný. Akcie firmy letí dolů

Krach WeWork je neodkladný. Akcie firmy letí dolů
Profimedia
 ČTK

Příběh odstrašujícího příkladu divoce nadhodnocených amerických start-upů jde do finále. Poskytovatel sdílených kanceláří WeWork podle médií brzy vyhlásí bankrot.

Poskytovatel sdílených kanceláří WeWork podle médií brzy vyhlásí bankrot. Společnost v úterý americkému finančnímu regulátorovi oznámila, že se dohodla s věřiteli na dočasném odkladu splátek některých svých dluhů. Deník The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na informované osoby napsal, že WeWork připravuje na příští týden žádost o vyhlášení konkurzu s ochranou před věřiteli. Akcie firmy po skončení úterního obchodování ztrácely více než 40 procent.

WeWork se před několika lety stala odstrašujícím příkladem divoce nadhodnocených amerických start-upů, uvedla agentura DPA. Do problémů se firma znovu dostala nedávno - už v srpnu přiznala, že má značné pochybnosti o své další existenci, a jako důvod uvedla ztráty a očekávanou potřebu peněz.

Adam Neumann, spoluzakladatel WeWork, který byl donucen z firmy odejít, se pouští do nového realitního byznysu.

Zdiskreditovaný spoluzakladatel WeWork z investorů opět tahá miliardy

Adam Neumann, který musel s potupou opustit WeWork, kdysi velmi opěvovanou společnost na sdílení kanceláří, už opět od investorů vybírá peníze na další realitní projekt, o kterém se toho zatím příliš neví. Jiní investoři jen kroutí hlavou. Hodnota jeho bývalé firmy mezitím klesla na desetinu.

Přečíst článek

Místo triumfu přišel propadák

V úterý WeWork oznámil, že se s podporovateli dohodl na dodatečném týdenním odkladu pro další jednání. Když firma na začátku října neuhradila dlužnou částku, začala 30denní lhůta, po jejímž uplynutí bylo možné rozhodnout o platební neschopnosti.

Myšlenkou společnosti WeWork je pronajímat kancelářské prostory se sdílenou infrastrukturou začínajícím podnikatelům v tzv. co-workingových prostorách. Zčásti díky chytrému marketingu zakladatelů investovali sponzoři do společnosti WeWork 47 miliard dolarů (přes bilion korun).

S pověstí jednoho z nejhodnotnějších start-upů chtěla společnost WeWork v roce 2019 vstoupit na burzu, místo triumfu ale přišel propadák. Hlubší vhled do podnikání v prospektu pro primární veřejnou nabídku (IPO) způsobil, že se velcí investoři ztrátové společnosti vyhnuli. Firmu pak tvrdě zasáhla pandemie, protože covidová opatření lidi přiměla pracovat z domova, místo sdílených prostor podniku jako do té doby.

V roce 2021 se WeWork dostala na burzu, ale jen díky spojení s firmou specializovanou na akvizice, takzvanou SPAC. Ještě v úterý měla WeWork před propadem ceny akcií hodnotu přibližně 120 milionů dolarů.

Poskytovatel sdílených kanceláří WeWork vzbudil pochybnost o své další existenci

Nejistá budoucnost WeWork. Odstoupilo několik členů představenstva, akcie firmy prudce klesly

Poskytovatel sdílených kanceláří WeWork je znovu v potížích a vzbudil dokonce pochybnosti o své další existenci. Firma uvedla, že odstoupili tři členové jejího představenstva. Vydala také varování, že její management potřebuje získat dodatečný kapitál, aby se společnost udržela nad vodou a udržela likviditu během příštích 12 měsíců. Akcie podniku po skončení obchodování ztrácely až 27 procent.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Palác na náměstí Republiky

Posilovna v trezoru a střešní terasa. V paláci, kde sídlili národní socialisti, jsou kanceláře

Přečíst článek
Doporučujeme