Krypto láká nové hráče. Je mezi nimi i Tipsport

Největší česká sázková kancelář umožní ve spolupráci s českou kryptoburzou Coinmate nákup kryptoměn. Noví i zavedení hráči se z nedávného růstu digitálních měn snaží marketingově vytěžit maximum. Peníze se jen valí.
Na trhu s kryptoměnami to posledních pár měsíců „jede“. Nešlo si nevšimnout, že zavedení hráči opět pořádně nakrmily marketingové budgety. Rostoucí trh ovšem láká i nové hráče. Třeba Tipsport.
Největší česká sázkovka si jako partnera vybrala českou společnost Coinmate, která obchodování na platformách Tipsportu zprostředkovává. „Jsme první sázková kancelář na světě, která umožní nákup kryptoměn,“ vyzdvihuje Václav Sochor, vedoucí komunikace Tipsportu.
K obchodování bude potřeba založení elektronické peněženky Pluso. Zatím bude možné přes Tipsport nakoupit šest kryptoměn - bitcoin, ethereum, solanu, XRP, cardano a litecoin.
Nevýhodou peněženky Pluso je, že se na ni nedají převést kryptoměny, které by klienti Tipsportu už drželi jinde. „Zatím to kvůli pravidlům AML (z anglického Anti-Money Laundering, tedy pravidlům v boji proti praní špinavých peněz – pozn. red.) není možné,“ říká Zdeněk Brázdil, ředitel pro strategii a rozvoj Tipsportu.
Společnost doufá, že to v budoucnu možné bude a odvolává se na regulační pravidlo Travel Rule, které má vstoupit v platnost příští rok. Díky němu bude možné dohledat příjemce a odesílatele kryptoměn. To nyní nelze.
Coinmate, největší kryptoburza vzniklá v ČR, kterou v roce 2014 založil Dan Houška a Roman Valihrach, si ze spolupráce se zavedenou sázkovou společností slibuje lepší edukaci široké veřejnosti. „Naše mise je dostat kryptoměny mezi co nejvíce Čechů,“ říká ke spolupráci šéf Coinmate Valihrach.
Nad 72 tisíc dolarů se poprvé podíval bitcoin. Už téměř odepisovaná kryptoměna, která v listopadu 2022 stála 15787,28 dolaru. Charakter bitcoinu pohádkově zesílil, dokázal se už několikrát odrazit ode dna.
Vítězství vypadá jako bitcoin. I kdyby zase spadl
Trhy
Je to o marketingu
„Zítra k tomu spouštíme marketingovou kampaň,“ říká o možnosti nákupu kryptoměn Sochor z Tipsportu.
Zejména v poslední době, kdy se digitální měny drží blízko rekordů, je především na internetu patrná zvýšená marketingová aktivita zavedených krypto hráčů jako je třeba Crypto.com či Revolut. Ty v době rychle posilujících kryptoměn připomínají potenciálním zákazníkům, kde digitální měny nakoupit.
Ne jinak tomu bylo historicky. Pro připomenutí, když byly kryptoměny na podzim roku 2021 na maximech, která padla teprve v uplynulých týdnech, uzavřela singapurská kryptoburza Crypto.com smlouvu s multifunkční halou v Los Angeles – dříve známou jako Staples Center. Na základě nového kontraktu se hala přejmenovala na Crypto.com Arena. Cena dvacetiletého kontraktu dosahuje 700 milionů dolarů (více než 16 miliard korun). Firma Staples za předchozích dvacet let zaplatila „pouze“ 116 milionů dolarů. Není vyloučné, že přijdou podobné dealy.
Cena nejznámější kryptoměny se minulý týden dostala na rekordních zhruba 74 tisíc dolarů, vzápětí ale kvůli výprodeji spadla zpět zhruba na 67 tisíc dolarů.
Bitcoin za 100 tisíc dolarů nyní vypadá mnohem dosažitelněji konstatuje agentura Bloomberg s odvoláním na nejnovější dění na opčním trhu. Pohyby ceny kryptoměny ovlivňují patrně i vývoj akcií technologických firem typu Nvidie, píše ve svém komentáři hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.
Lukáš Kovanda: Bitcoin za 100 tisíc dolarů začíná vypadat dosažitelně
Trhy
Bitcoin ve středu pokračuje v růstu na nová maxima, nejznámější kryptoměna brzy ráno překonala hranici 73 tisíc dolarů (1,7 milionu korun).
Bitcoin opět trhl rekord. Podíval se nad 73 tisíc dolarů
Trhy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.