Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Květ vlčího máku je neodmyslitelným symbolem Dne válečných veteránů. Pojišťovna VoZP je dlouhodobě podporuje

Květ vlčího máku je neodmyslitelným symbolem Dne válečných veteránů. Pojišťovna VoZP je dlouhodobě podporuje
iStock
Komerční spolupráce

Den válečných veteránů se celosvětově slaví 11. listopadu jako připomínka konce první světové války. Lidé po celém světě tento den vzpomínají na válečné hrdiny a bojovníky za svobodu. Vojenská zdravotní pojišťovna pro veterány zraněné v zahraničních misích zajišťuje špičkovou zdravotní a rehabilitační péči, spolupracuje s komunitními centry pro válečné veterány napříč Českem a je partnerem Vojenského fondu solidarity.

Jedním z novodobých válečných veteránů, kterým Vojenská zdravotní pojišťovna dlouhodobě pomáhá, je Lukáš Hirka. Rodák z Frýdku-Místku se účastnil mise v Afghánistánu, kde v roce 2012 při raketovém útoku utrpěl devastující zranění. Po mnoha měsících v kómatu, několika operacích, letech léčby, zdravotních komplikací a rehabilitací se však jeho zdravotní stav zlepšil natolik, že se začal věnovat i para atletice. Je také mistrem republiky v hodu oštěpem ve své kategorii.

„Mám kolem sebe spoustu úžasných lidí. Ať už to je má milovaná rodina, mí přátelé, lidé z armády, Vojenské zdravotní pojišťovny, zkrátka všichni ti, kteří mi fandí a podporují mě. I kvůli nim stojí za to každý den bojovat a jít životem dál,“ říká válečný veterán a ambasador VoZP Lukáš Hirka.      

V České republice dnes žije zhruba 14 000 novodobých válečných veteránů. Vojenská zdravotní pojišťovna je od počátku partnerem Vojenského fondu solidarity (VFS).

„V memorandu jsme se zavázali mimo jiné podporovat děti vojáků a vojákyň, kteří padli nebo se stali trvale handicapovanými v důsledku plnění služebních povinností. VoZP také každoročně pomáhá se sbírkou ke Dni válečných veteránů, kterou VFS pořádá,“ doplňuje generální ředitel VoZP Josef Diessl.

Vlčí máky v ulicích

Neodmyslitelným symbolem oslav Dne válečných veteránů je květ vlčího máku, máky totiž rostly mezi řadami hrobů vedle bitevních polí první světové války. V tento den si zároveň připomínáme všechny muže a ženy, kteří slouží své vlasti daleko od domova v zahraničních mírových misích a operacích a také ty, kteří ve službě položili své životy.

„Provádění výcvikových aktivit vojáků na území ČR nebo jejich působení v misích či zahraničních operacích vyžaduje určitý bližší vstup ze strany VoZP, pokud dojde k poškození zdraví z důvodu výkonu vojenské služby ve prospěch vlasti. Vrcholem té pyramidy jsou resortem obrany zřizované příspěvkové organizace, vojenské nemocnice, které jsou poskytovateli té specializované péče nebo následné rehabilitační péče,“ vysvětluje brig. gen. MUDr. Zoltán Bubeník, předseda Správní rady VoZP.

VoZP svým klientům poskytuje příspěvky rozdělené do několika programů. Speciální rozšířená nabídka je k dispozici vojákům a jejich blízkým v rámci programu Rodina vojáka a veteránům v programu Válečný veterán s navýšenými limity na pohybové a regenerační aktivity a dentální hygienu. Kromě toho mohou vojáci a veteráni čerpat příspěvek také na pomůcky k ochraně zraku a sluchu při střelbě. Více informací k programu Válečný veterán je k dispozici na webu www.vozp.cz/program-valecny-veteran.

Radim Pařík na konferenci vyjednavačů Klíč komunikace

Vyjednavač Pařík: Lidé by zabíjeli kvůli tomu, aby neztratili tvář. Při vyjednávání musíme zajistit, aby ji neztratili

Jaké jsou šance ve vyjednávání míru na Ukrajině či v Izraeli? Proč je třeba zajistit, aby si protistrana mohla zachovat svou tvář a co ještě může ztratit Vladimír Putin nebo šéf Hamásu? A může se vyjednávání naučit opravdu každý? Pokud ano, co se tedy musíte naučit, abyste uměli vyjednávat úspěšně? To a mnohé další prozradil v exkluzivním rozhovoru pro newstream.cz známý český vyjednavač a prezident Asociace vyjednavačů Radim Pařík.

Přečíst článek

Ruský prezident Vladimir Putin

Napětí mezi Ruskem a NATO roste. Země odstoupila od odzbrojovací dohody

Rusko v noci na dnešek dokončilo proceduru odstoupení od smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE), kterou tiskové agentury označují za klíčovou bezpečnostní smlouvu z období po studené válce. Krok Moskvy představuje nejnovější známku rostoucího napětí mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí (NATO), uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme