Květ vlčího máku je neodmyslitelným symbolem Dne válečných veteránů. Pojišťovna VoZP je dlouhodobě podporuje
Den válečných veteránů se celosvětově slaví 11. listopadu jako připomínka konce první světové války. Lidé po celém světě tento den vzpomínají na válečné hrdiny a bojovníky za svobodu. Vojenská zdravotní pojišťovna pro veterány zraněné v zahraničních misích zajišťuje špičkovou zdravotní a rehabilitační péči, spolupracuje s komunitními centry pro válečné veterány napříč Českem a je partnerem Vojenského fondu solidarity.
Jedním z novodobých válečných veteránů, kterým Vojenská zdravotní pojišťovna dlouhodobě pomáhá, je Lukáš Hirka. Rodák z Frýdku-Místku se účastnil mise v Afghánistánu, kde v roce 2012 při raketovém útoku utrpěl devastující zranění. Po mnoha měsících v kómatu, několika operacích, letech léčby, zdravotních komplikací a rehabilitací se však jeho zdravotní stav zlepšil natolik, že se začal věnovat i para atletice. Je také mistrem republiky v hodu oštěpem ve své kategorii.
„Mám kolem sebe spoustu úžasných lidí. Ať už to je má milovaná rodina, mí přátelé, lidé z armády, Vojenské zdravotní pojišťovny, zkrátka všichni ti, kteří mi fandí a podporují mě. I kvůli nim stojí za to každý den bojovat a jít životem dál,“ říká válečný veterán a ambasador VoZP Lukáš Hirka.
V České republice dnes žije zhruba 14 000 novodobých válečných veteránů. Vojenská zdravotní pojišťovna je od počátku partnerem Vojenského fondu solidarity (VFS).
„V memorandu jsme se zavázali mimo jiné podporovat děti vojáků a vojákyň, kteří padli nebo se stali trvale handicapovanými v důsledku plnění služebních povinností. VoZP také každoročně pomáhá se sbírkou ke Dni válečných veteránů, kterou VFS pořádá,“ doplňuje generální ředitel VoZP Josef Diessl.
Vlčí máky v ulicích
Neodmyslitelným symbolem oslav Dne válečných veteránů je květ vlčího máku, máky totiž rostly mezi řadami hrobů vedle bitevních polí první světové války. V tento den si zároveň připomínáme všechny muže a ženy, kteří slouží své vlasti daleko od domova v zahraničních mírových misích a operacích a také ty, kteří ve službě položili své životy.
„Provádění výcvikových aktivit vojáků na území ČR nebo jejich působení v misích či zahraničních operacích vyžaduje určitý bližší vstup ze strany VoZP, pokud dojde k poškození zdraví z důvodu výkonu vojenské služby ve prospěch vlasti. Vrcholem té pyramidy jsou resortem obrany zřizované příspěvkové organizace, vojenské nemocnice, které jsou poskytovateli té specializované péče nebo následné rehabilitační péče,“ vysvětluje brig. gen. MUDr. Zoltán Bubeník, předseda Správní rady VoZP.
VoZP svým klientům poskytuje příspěvky rozdělené do několika programů. Speciální rozšířená nabídka je k dispozici vojákům a jejich blízkým v rámci programu Rodina vojáka a veteránům v programu Válečný veterán s navýšenými limity na pohybové a regenerační aktivity a dentální hygienu. Kromě toho mohou vojáci a veteráni čerpat příspěvek také na pomůcky k ochraně zraku a sluchu při střelbě. Více informací k programu Válečný veterán je k dispozici na webu www.vozp.cz/program-valecny-veteran.
Jaké jsou šance ve vyjednávání míru na Ukrajině či v Izraeli? Proč je třeba zajistit, aby si protistrana mohla zachovat svou tvář a co ještě může ztratit Vladimír Putin nebo šéf Hamásu? A může se vyjednávání naučit opravdu každý? Pokud ano, co se tedy musíte naučit, abyste uměli vyjednávat úspěšně? To a mnohé další prozradil v exkluzivním rozhovoru pro newstream.cz známý český vyjednavač a prezident Asociace vyjednavačů Radim Pařík.Vyjednavač Pařík: Lidé by zabíjeli kvůli tomu, aby neztratili tvář. Při vyjednávání musíme zajistit, aby ji neztratili
Leaders
Rusko v noci na dnešek dokončilo proceduru odstoupení od smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE), kterou tiskové agentury označují za klíčovou bezpečnostní smlouvu z období po studené válce. Krok Moskvy představuje nejnovější známku rostoucího napětí mezi Ruskem a Severoatlantickou aliancí (NATO), uvedla agentura Reuters.Napětí mezi Ruskem a NATO roste. Země odstoupila od odzbrojovací dohody
Politika
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.