Lenovo má rekordní zisk i tržby
Lenovo, největší výrobce osobních počítačů na světě, má rekordní zisk i tržby.
Čistý zisk čínského výrobce osobních počítačů Lenovo se meziročně zvýšil téměř o 120 procent na 466 milionů dolarů (10 miliard korun). Firma očekává, že poptávka po osobních počítačích poroste i nadále, a to nejméně do roku 2025. Pandemie totiž podle jejích předpokladů navždy změnila způsob, jak lidé žijí a pracují.
Tržby stouply o 27 procent na 16,9 miliardy dolarů. Stejně jako zisk překonaly odhady analytiků. Marže čistého zisku vystoupila na 2,8 procenta, což je nejvyšší hodnota dosažená za poslední roky.
Americká softwarová společnost Microsoft oficiálně představila novou verzi svého operačního systému Windows. Na virtuální prezentaci potvrdila, že nová verze ponese označení Windows 11. Podle agentury Reuters se na trhu objeví před koncem letošního roku. Majitelé aktuální verze Windows 10 budou moci na nový systém přejít zdarma.Microsoft ukázal Windows 11. Pro majitele desítky bude upgrade zdarma
Zprávy z firem
Nezbytnost pro profesní život
Společnost Lenovo uvedla, že nepozoruje pokles poptávky vyvolané pandemií, jak očekávali někteří analytici. „Hybridní pracovní model se stane novým normálem, počítač se vrátil do centra práce a života lidí,” řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lenovo Jüan-čching Jang.
Šéf podniku dodal, že globální nedostatek čipů možná potrvá až do první poloviny příštího roku a že společnost má stále značný objem nevyřízených objednávek. Lenovo ale těží z hybridního dodavatelského řetězce, který získává součástky externě a z vlastní výroby.
Celosvětové dodávky osobních počítačů se ve druhém kalendářním čtvrtletí podle údajů společnosti Canalys z minulého měsíce meziročně zvýšily o 13 procent na 82,3 milionu. Společnost Lenovo třetí kvartál po sobě dodala na trh více než 20 milionů počítačů. Její tržní podíl činil 24,4 procenta, za ním podle Canalys následovaly firmy HP s podílem 22,6 procenta a Dell se 17 procenty.
Akcie Lenovo po zprávě přidávaly kolem osmi procent a byly na cestě k nejvýraznějšímu zpevnění od 30. března. Od začátku roku zpevnily o více než pět procent.
Americký výrobce mikroprocesorů Intel se díky inovacím hodlá do roku 2025 stát opět světovým lídrem. Posiluje proto smluvní výrobu, nově bude čipy vyrábět pro konkurenční firmu Qualcomm i pro cloudovou divizi internetové společnosti Amazon AWS. Intel dohání inovační mezeru i smluvní výrobu, nově zaháčkoval Amazon
Zprávy z firem
Hackeři ukradli z platformy Poly Network kryptoměny v hodnotě kolem 600 milionů dolarů (asi 13 miliard korun). Část lupu se již kryptospekulantům vrátila.Hackeři připravili kryptospekulanty o 600 milionů dolarů
Money
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.