Leo Express nově povede z pozice jednatele Martin Bala

Železničního a autobusového dopravce Leo Express nově povede z pozice jednatele Martin Bala. Ve funkci vystřídal Jakuba Svobodu, který se rozhodl po více než sedmi letech ve firmě skončit.
Bala se zároveň stal členem představenstva Leo Expressu. Uvedl to mluvčí společnosti Emil Sedlařík. V závěru loňského roku se předsedou představenstva Leo Expressu stal zástupce španělského vlastníka Manel Villalante.
Bala bude jednatelem dvou společností ve skupině, konkrétně Leo Express a Leo Express Tenders. Zároveň se stal členem představenstva Leo Express Global, která jednotlivé firmy zastřešuje. Bala má podle mluvčího 34letou praxi na železnici a v Leo Expressu pracoval od roku 2019 jako provozní ředitel a člen rady jednatelů a představenstva jednotlivých společností ve skupině dopravce.
„Úkolem pana Baly je příprava společnosti na rozvoj stávajících tratí a expanze na tratě nové,“ řekl Sedlařík.
Prezident Miloš Zeman jmenoval nového guvernéra České národní banky. Stane se jím člen bankovní rady Aleš Michl.
Prezident Zeman jmenoval novým guvernérem ČNB Aleše Michla
Politika
Pokračují tak změny v čele Leo Expressu, které začaly loni, kdy poloviční podíl v Leo Expressu získaly španělské státní dráhy Renfe, pětiprocentní podíl pak švédská firma EuroMaint. Další část drží zakladatel Leo Expressu, podnikatel Leoš Novotný.
Leo Express je soukromý železniční a autobusový dopravce, společnost v roce 2010 založil podnikatel Leoš Novotný. Před pandemií covidu-19, v roce 2019, celá skupina zaznamenala v zisk 150 milionů korun, obrat jí tehdy vzrostl zhruba o čtvrtinu na téměř 1,1 miliardy korun. Výsledky hospodaření v letech 2020 a 2021 firma zatím nezveřejnila.
Španělské ministerstvo financí dalo transakci zelenou.
Španělské dráhy kupují polovinu Leo Expressu
Zprávy z firem
>>>>>> Tiskové zprávy s kariérními přestupy zasílejte na kariera@newstream.cz <<<<<<<
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.