Loděnice, která postavila Titanic, bojuje o přežití
Společnost Harland & Wolff, která postavila slavnou loď Titanic, bojuje o přežití. Loděnice, která sídlí v severoirském Belfastu, jedná o nouzovém úvěru s firmou Riverstone Credit Partners. Informuje o tom dnes list Financial Times (FT), který se odvolává na zdroje obeznámené se situací.
Rozhovory se podle zdrojů týkají rozšíření existující úvěrové linky o 20 milionů liber (zhruba 600 milionů korun) ze současných 115 milionů liber. Předpokládá se, že tento krok by byl spojen s výraznými změnami ve vedení společnosti Harland & Wolff. Pokud se nouzové financování nepodaří sjednat, mohla by být firma rozdělena na části a prodána, uvedly zdroje.
List Financial Times v úterý informoval, že nová britská vláda se chystá odmítnout žádost společnosti Harland & Wolff o záruky za úvěry v hodnotě 200 milionů liber, které by firmě pomohly získat od skupiny bank nové finance s nižší úrokovou sazbou. Předchozí vláda o těchto zárukách jednala déle než rok, ale nedospěla ke konečnému rozhodnutí. V sázce je podle FT kolem 1500 pracovních míst.
Loděnici Harland & Wolff založili v roce 1861 Edward Harland a Gustav Wolff. Na začátku 20. století byla největším stavitelem zámořských lodí. Za druhé světové války vyrobila 140 válečných lodí, 123 obchodních lodí a více než 500 tanků. Po válce počet jejích zaměstnanců stoupl až na téměř 35 tisíc. Později se však firma dostala pod tlak kvůli rostoucí globální konkurenci a rozmachu letecké dopravy.
Významná bankovní skupina Lloyds chystá rozsáhlé projekty na podporu sociálního a dostupného bydlení. Plánuje být také součástí širší strategie nové labouristické vlády k překonání bytové krize. Jak ale popisuje šéf firmy, nejde jen o charitu, přívětivé bydlení může být zvláště v dnešních podmínkách stabilním byznysem.Místo banky sociální bydlení. Britská skupina Lloyds chystá velkou přeměnu svých budov
Money
Demokratické vlády nesmí nechat politiku vymknout z rukou. Populisté využívají jejich chyb, tvrdí jeden z volebně nejúspěšnějších britských premiérů Tony Blair. Co radí svému nástupci Keiru Starmerovi?Nenechávejte populistům záminky, radí demokratům Tony Blair. A vyhlíží novou průmyslovou revoluci
Politika
Většina obyvatel Spojeného království není s pobrexitovým vývojem spokojená. Světoví ekonomové ve své předvolební intervenci zmiňují zlepšení vztahů s Evropskou unií jako klíčový bod na cestě k oživení stagnující ekonomiky. Tak proč se tématu takřka všichni politici před volbami vyhýbají jak čert kříži?Karel Pučelík: Voldemort ostrovní politiky. Proč se v předvolební kampani nesmí vyslovit slovo brexit?
Názory
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.