Loterní Allwyn miliardáře Komárka zvýšil zisk a téměř jednou tolik i tržby

Nadnárodní provozovatel loterií Allwyn International, který patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, zvýšil v prvním čtvrtletí očištěný hrubý provozní zisk (EBITDA) o 28 procent na 346,7 milionu eur (8,3 miliardy korun). Firma to oznámila v předběžných výsledcích hospodaření.
Díky akvizici společnosti Camelot UK Lotteries, která v Británii provozuje prestižní Národní loterii, a převzetí firmy Camelot LS Group, která provozuje loterii v americkém státě Illinois, Allwyn v prvních třech měsících roku zvýšil tržby o 80 procent na 1,7 miliardy eur.
KKCG miliardáře Karla Komárka pokračuje v expanzi na americký trh. Ve městě Charleston v Západní Virginii spustila provoz její továrna ma metanol. Ta bude důležitou surovinu dodávat na severoamerický trh.
KKCG Karla Komárka spustila miliardovou fabriku na metanol v Západní Virginii
Zprávy z firem
Zavedené aktivity společnosti v České republice, Rakousku, Řecku, Itálii a na Kypru dosáhly příznivých výsledků, což vedlo k sedmnáctiprocentnímu organickému růstu, uvedl šéf společnosti Robert Chvátal. Tato skutečnost podle něj ilustruje sílu inovace společnosti v oblastech digitálního prostředí a maloobchodu.
Firma hodlá zvýšit digitální tržby
Společnost v nové verzi britské Národní loterie nasadí svou technologii, aby tak zvýšila digitální tržby, dodal Chvátal. Se spuštěním loterie firma počítá 1. února příštího roku.
Technologická skupina Aricoma patřící pod KKCG podnikatele Karla Komárka koupila stoprocentní podíl v olomoucké firmě Consulting 4U (C4U), která se specializuje na analýzy, implementace a podporu SAP řešení. „V této oblasti je to letos už druhá dokončená akvizice Aricomy,” sdělil Michal Malysa ze společnosti Aricoma. Cenu transakce nezveřejnil.
Miliardář Komárek rozšiřuje impérium. Jeho Aricoma ovládla poradenskou firmu Consulting 4U
Zprávy z firem
Allwyn se loni v listopadu dohodl na převzetí společnosti Camelot UK Lotteries od kanadského penzijního fondu Ontario Teachers' Pension Plan, a to za nezveřejněnou částku. Převzetím firmy Camelot LS Group společnost vstoupila na americký trh.
Komárek vstoupil na americký trh
Společnost Allwyn, která se dříve jmenovala Sazka Entertainment, provozuje loterie v České republice, Itálii, Rakousku, Řecku a na Kypru. Loni v září získala desetiletou licenci na provoz britské Národní loterie, letos v únoru pak dokončila převzetí společnosti Camelot, která britskou Národní loterii provozuje nyní. Koncem loňského roku se dohodla na převzetí firmy Camelot LS Group, která provozuje loterii v americkém státě Illinois.
Komárek patří k nejbohatším českým podnikatelům. Jeho firma KKCG se zaměřuje hlavně na podnikání v zábavě, ale také na ropu a plyn, informační technologie a reality. Skupina vyvíjí podnikatelské aktivity ve 36 zemích světa. Drží podíly mimo jiné ve společnostech Allwyn, Aricoma Group, MND Group, KKCG Real Estate Group, v kapitálovém fondu Springtide Ventures a dalších.
Loterijní společnost Allwyn ze skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka zastavila svůj vstup na burzu v New Yorku. Firma to zdůvodnila zvýšenou volatilitou na trhu, uvedla agentura Reuters. Společnost měla vstoupit na newyorskou burzu skrze fúzi s americkou společností Cohn Robbins Holdings (CRHC). Firmy se ale dohodly, že transakci neuskuteční.
Komárkova Allwyn stopla vstup na burzu v New Yorku. Fúze s americkou firmou padla
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.