Lufthansa vymění téměř celé představenstvo

V atmosféře stávkujícího pozemního personálu Lufthansy společnost obměňuje téměř celé představenstvo.
Německá letecká společnost Lufthansa vymění do konce června téměř celé představenstvo a jeden post v tomto rozhodčím orgánu zruší. Odstoupí i její finanční ředitel Remco Steenbergen. Firma s překvapivým oznámením vystoupila ve čtvrtek večer. Od nového a zmenšeného týmu představenstva si společnost slibuje nové impulsy.
Z představenstva k 1. červenci odejdou čtyři ze stávajících šesti členů. Napříště jich v něm bude zasedat jen pět.
Podle harmonogramu letos končí funkční období Harryho Hohmeistera a Detlefa Kaysera. Ve stejnou dobu po vzájemné dohodě odcházejí Christina Foersterová a Remco Steenbergen.
„Po úspěšném překonání koronavirové krize, následném oživení letecké dopravy a hospodářském obratu vstupuje skupina Lufthansa do další fáze svého firemního rozvoje reorganizací představenstva,“ uvedla společnost. „Interakce s našimi zákazníky, investory a partnery, stejně jako spolupráce v rámci skupiny Lufthansa vyžaduje silného týmového ducha více než kdy jindy. To očekáváme i od našeho nového týmu výkonné rady,“ dodala.
Lufthansa vlastní letecké společnosti Austrian Airlines, SWISS či Eurowings. Tento týden musela velká německá letiště kvůli stávce pozemního personálu Lufthansy zrušit stovky letů, problémy měly i spoje s Českou republikou.
Návrat chuti cestovat a dražší letenky zařídily německé letecké společnosti Lufthansa druhé nejlepší čtvrtletí v historii. Provozní zisk firmy za období od července do konce září vzrostl meziročně o 31 procent na 1,47 miliardy eur (36,3 miliardy korun) a byl mírně nad odhady. Firma uvedla, že má před rušnou vánoční sezonou dostatek rezervací. Potvrdila také výhled na letošní a příští rok.
Rekordní léto pro Lufthansu. Dopravci vzrostl meziroční zisk o 31 procent, pomohly dražší letenky
Zprávy z firem
Ceny letenek se již nikdy nevrátí na úrovně z doby před příchodem pandemie nemoci covid-19. Uvedl to šéf největší německé letecké společnosti Lufthansa Carsten Spohr. Ceny letenek nižší než 20 eur (zhruba 500 korun) označil za nedostatečné a nezodpovědné.
Levné letenky? Zapomeňte, říkají šéfové Lufthansy i Ryanairu
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.