Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Mafra loni zůstala ve ztrátě. Mediální skupina s ní počítá i letos

Vydavatelství Mafra na Smíchově
ČTK
 ČTK

Mediální skupina Mafra loni snížila ztrátu na 85 milionů korun, předloni činila 113 milionů korun.

Tržby stouply o pět procent na 2,76 miliardy korun, uvádí výroční zpráva společnosti za rok 2022, na kterou upozornil server Mediaguru.cz.  

Hospodaření podle výroční zprávy negativně ovlivnilo výrazné zdražení nakupovaných výrobních surovin, především papíru, a nákladů na elektrickou energii. Na výši ztráty měla také dopad tvorba opravných položek k dlouhodobým aktivům společnosti a pohledávkám, u kterých Mafra spatřuje „nejistotu ohledně jejich vymahatelnosti".

Mafra vydává mimo jiné deníky Mladá fronta Dnes, Lidové noviny a Metro nebo týdeníky Téma a 5plus2. Je provozovatelem serverů iDNES.cz, Expres.cz nebo portálu s jízdními řády iDOS.cz. Provozuje také hudební televizi Óčko a virtuálního operátora Mobil.cz. Mafra patří k největším mediálním domům v Česku, spadá pod Agrofert ze svěřenských fondů předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.

Twitter, který vlastní Elon Musk, se potýká s poklesem z příjmů z reklam

Twitter pod Muskovým velením zchudl, přišel o polovinu příjmů z reklamy

Americká společnost Twitter přišla od loňského října, kdy ji za 44 miliard dolarů, tedy zhruba 930,6 miliardy korun, koupil miliardář Elon Musk, téměř o polovinu tržeb z reklamy.

Přečíst článek

Tituly vydavatelství pravidelně oslovují 3,2 milionu čtenářů tisku a 7,3 milionu návštěvníků internetu. Loni obdobně jako předchozí rok klesl prodaný náklad novin i časopisů. U deníků klesl jak volný prodej, tak předplatné. Inzertní příjmy se meziročně zvýšily v portfoliu tištěných médií, především v segmentu gratis titulů, a také u internetového portfolia.

Podle informací zveřejněných ve výroční zprávě roste záběr aktivit u obsahových onlinových projektů - iDNES.cz a iDNES Premium, jejíž předplatitelská báze se i přes navýšení ceny drží, a daří se i neobsahovým aktivitám (Mobil.cz, aplikace Portmonka).

Primoco UAV se stahuje z Ruska.

Český výrobce dronů zdvojnásobil zisk i tržby. Těží ze zvýšené poptávky kvůli válce na Ukrajině

Válečný konflikt na Ukrajině zvedá poptávku pro bezpilotních letounech. Z toho těží i jejich český výrobce, společnost Primoco UAV, jejíž finanční ukazatele za první pololetí se meziročně více než zdvojnásobily.

Přečíst článek

Letos skupina očekává další nárůst předplatitelů iDNES Premium a pokles prodeje tištěných produktů, celkově ale opět předpokládá, že skončí ve ztrátě. „Nepříznivý vývoj v oblasti vlastního kapitálu vedení společnosti aktivně řeší a diskutuje několik možných variant adekvátních opatření, které mají hospodaření společnosti zlepšit a v následujících letech postupně povedou ke snižování budoucích ztrát," píše se ve výroční zprávě.

V médiích se dříve objevilo, že o koupi vydavatelství jedná podnikatel a majitel energetické skupiny Sev.en Energy Pavel Tykač. Českému rozhlasu letos v únoru řekl, že jednání jsou na začátku. Podle dřívějších informací magazínu Forbes by kromě Tykače mohl být dalším ze zájemců i podnikatel Daniel Křetínský, který vlastní vydavatelství Czech Media Center. Forbes před časem uvedl, že cena Mafry se může pohybovat okolo 150 milionů eur, tedy zhruba 3,6 miliardy korun.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme