Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Majitel bývalé továrny švédského Volva v Rusku obnoví výrobu nákladních automobilů

Majitel bývalé továrny švédského Volva v Rusku obnovuje výrobu
ČTK
 ČTK

Nový vlastník bývalého ruského závodu švédského výrobce nákladních automobilů Volvo AB po téměř dvouleté přestávce obnovuje produkci. V příštím roce plánuje vyrobit 2000 nákladních automobilů. S odkazem na sdělení nového majitele o tom dnes informuje agentura Reuters. Společnost Volvo loni v únoru po ruské invazi na Ukrajinu pozastavila veškerý prodej, servis a výrobu v Rusku.

V roce 2021 se Rusko podílelo na čistých tržbách firmy přibližně třemi procenty. Čisté tržby přitom činily zhruba 372 miliard švédských korun (813 miliard korun). Volvo, jehož výrobní závod měl roční kapacitu 15 tisíc vozů, bylo jedním z mnoha západních výrobců automobilů, kteří ruský trh na protest proti invazi opustili.

Po odchodu západních výrobců a v reakci na stagnaci ruské výroby získávají podíl na ruském trhu čínští výrobci automobilů. Podle údajů, které má Reuters k dispozici, tvoří čínské automobily nyní kolem 50 procent prodaných vozů v Rusku.

Výroba automobilů Škoda v Mladé Boleslavi

Český průmysl meziročně vzrostl skoro o dvě procenta. Nálada v něm ale zůstává pesimistická, uvádí analytici

Průmyslová výroba v Česku v říjnu meziročně reálně stoupla o 1,9 procenta. Předtím tři měsíce v řadě klesala, v září téměř o pět procent. K říjnovému růstu přispěla hlavně výroba automobilů. Meziměsíčně byla průmyslová produkce vyšší o 2,8 procenta, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ), který zároveň představil i výsledky tuzemské stavební výroby i zahraničního obchodu.

Přečíst článek

Továrna společnosti Volvo byla v září předána skupině Industrial Investments Group a následně přejmenována na Automobile Motor Company (AMO). Podrobnosti prodeje firmy neoznámily.

Společnost Industrial Investments uvedla, že pod značkou Next vyrábí velkokapacitní nákladní automobil s vysokou průchodností terénem. V letošním roce vyrobí 50 nákladních vozidel a v budoucnu chce vedení závodu rozšířit sortiment. Generální ředitel Industrial Investments Group Andrej Alexandrov uvedl, že společnost vede další kolo jednání s blíže nespecifikovaným zahraničním partnerem.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme