Majitel TikToku obnovil plány vstupu na burzu v Hongkongu
Čínská společnost ByteDance, která je majitelem populární aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok, obnovila plán vstupu na burzu. A to navzdory rostoucímu tlaku čínských regulátorů na technologické podniky, napsal s odkazem na informované zdroje list Financial Times (FT).
ByteDance podle zdrojů hodlá uvést své akcie na hongkongskou burzu, buď v letošním čtvrtém čtvrtletí nebo začátkem příštího roku.
Společnost ByteDance v prosinci loňského roku získala nový kapitál v objemu kolem pěti miliard dolarů (108 miliard korun). Transakce ohodnotila celý podnik zhruba na 180 miliard dolarů (3,9 bilionu korun).
ByteDance, jejíž aplikace TikTok je velmi populární v západních zemích, letos odložila plán vstupu na některou zahraniční burzu, s největší pravděpodobností americkou, píše Financial Times. Podle jednoho ze zdrojů se firma v posledních měsících zabývala obavami čínských regulátorů ohledně bezpečnosti dat. Úřadům mimo jiné poskytla podrobnosti o tom, jakým způsobem nakládá s osobními údaji uživatelů.
Herní a technologický gigant Tencent byl zatím posledním v řadě. Čínské úřady trestají velké firmy mladých miliardářů tvrdou silou už pár měsíců. Gaming je pro děti jako opium, napsal státní tisk. Akcie Tencentu šly dolů
Money
Čínští regulátoři nedávno oznámili nová pravidla, která vyžadují, aby každý podnik s více než milionem uživatelů prošel prověrkou ohledně bezpečnosti dat, než dostane souhlas ke vstupu na zahraničí burzu. Pravidla mají zajistit, aby citlivé údaje o uživatelích nemohli získat zahraniční regulátoři.
Zdroje listu uvedly, že nynější plány společnosti ByteDance na vstup na burzu by se ještě mohly změnit s ohledem na rychlý vývoj regulačních podmínek v čínském technologickém sektoru. Akcie konkurenční společnosti Kuaishou v pátek oslabily téměř o 12 procent, neboť státní média vyzvala k přísnější regulaci on-line videí, upozornil list FT.
Banka Goldman Sachs spočítala, že kroky Pekingu od února snížily hodnotu akcií čínských technologických firem na burzách v zahraničí zhruba o bilion dolarů.Kroky čínských regulátorů snižují hodnotu místních firem
Money
Čínské firmy, které chtějí vstupovat na zahraniční akciové burzy, budou nově muset žádat souhlas úřadu pro kybernetickou bezpečnost.Peking ztíží čínským firmám vstup na zahraniční burzy
Money
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.