Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Malajsijský Skyvax usiluje o koupi české státní firmy na výcvik pilotů

Letecké výcvikové středisko v Praze by mohla koupit malajsijská společnost Skyvax.
Řízení letového provozu ČR
 ČTK

Letecké výcvikové středisko v Praze by mohla koupit malajsijská společnost Skyvax. Jednání s ní potvrdil vlastník střediska, státní podnik Řízení letového provozu (ŘLP). Informovala o tom Česká televize i web Zdopravy.cz. Skyvax na webu uvádí, že výběrové řízení už vyhrál.

Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) by ale ŘLP mělo o výsledku informovat dozorčí radu až 24. června.

„Exkluzivně jednáme s malajsijskou společností Skyvax, která podle našeho názoru předložila nejlepší ekonomickou nabídku,” řekl televizi mluvčí ŘLP Richard Klíma.

O přípravách prodeje svého výcvikového střediska s leteckými simulátory Czech Aviation Training Centre (CATC) ŘLP informovalo loni. V plánu mělo prodat ve veřejné soutěži stoprocentní podíl ve společnosti. Generální ředitel ŘLP Jan Klas v minulosti připustil, že případný prodej výcvikového střediska by mohl odlehčit finanční zátěž pro podnik i stát.

United Airlines

United Airlines posílí flotilu o stovky letadel. Utratí 30 miliard dolarů

Americká letecká společnost United Airlines oznámila svou dosud největší objednávku. Chce růst na domácím trhu, a koupí proto 270 letadel Boeing a Airbus, jejichž katalogová cena přesahuje 30 miliard dolarů.

Přečíst článek

Společnost CATC, jejíž hlavní aktivitou je výcvik a udržování kvalifikace pilotů, stevardů a mechaniků pro dopravní letadla, využívá 13 letových a jeden požární simulátor, například pro nejrozšířenější letouny typu Boeing 737 nebo Airbus A320. Většinu z nich podnik vlastní, dva má v pronájmu.

ŘLP podnik koupilo v roce 2012 od ČSA za 280 milionů korun. CATC předloni zaznamenala podle výroční zprávy tržby za své služby přes 227 milionů korun, zisk před zdaněním činil 582 tisíc korun. Základní kapitál společnosti je 150,2 milionu korun. Na konci roku 2019 měl podnik, který sídlí v areálu starého ruzyňského letiště, 62 zaměstnanců. 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Letadlo většinou řídí autopilot, ale bez lidské kontroly se zatím neobejde.

Airbus vyvíjí systém, který by mohl nahradit drahé piloty. A zlevnit letenky

Přečíst článek
Doporučujeme