Malina chce dokončit rozdělané zakázky, je jich na 1500

Energetický Holding Malina, který je v současnosti kvůli problémům se zajištěním velkého množství zakázek na fotovoltaiku v úpadku, chce dokončit všechny rozdělané zakázky. Celkově jde o přibližně 1500 instalací v různé fázi rozpracovanosti. O dalších 2300 zakázkách, u nichž ještě nebyla zahájena instalace, ale byly vybrány zálohy, plánuje firma rozhodnout do konce června.
Rozdělané zakázky chce firma dokončovat v tempu 200 až 300 instalací měsíčně. „Dokončit však lze pouze takové zakázky, kde nebylo platně odstoupeno od smlouvy,” uvedl nový šéf firmy Marián Klásek. Ti, kdo v minulosti odstoupili od smlouvy, a přesto by chtěli zakázku dokončit, mohou podle společnosti požádat ověření, zda je možné jejich zakázku dokončit. „Je totiž možné, že odstoupení nebylo platné a smluvní vztah stále trvá,” upozornila firma.
Společnost, o jejíchž praktiky se zajímala policie i politici, podala k Městskému soudu v Praze insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení reorganizace společnosti. Podle odhadů Malina Group vybrala od klientů toužících po fotovoltaice více než miliardu korun.
Malina Group vyhlásil insolvenci. Jde o miliardu
Zprávy z firem
Další postup u zakázek, kde klienti zaplatili zálohu, ale nebyly zahájené žádné práce, plánuje firma prověřit. Podle Kláska spadá do této skupiny 2300 klientů. „Těmto zákazníkům sdělíme další postup do konce června 2023,” dodal Klásek.
Cílem je dokončit všechny zakázky
Energetický Holding Malina v předchozích týdnech přiznal problémy se zajištěním zakázek. Vedení společnosti proto na začátku května podalo návrh na insolvenci, v něm uvedlo závazky ve výši téměř 1,4 miliardy korun. Městský soud v Praze následně s firmou zahájil insolvenční řízení a rozhodl o jejím úpadku. Spolu s tím soud určil insolvenčního správce, kterým se stala Insolvenční agentura se sídlem v Karlových Varech. První schůzka věřitelů, na níž by se mělo rozhodnout o dalším osudu firmy, se uskuteční 29. srpna.
Energetický Holding Malina, který je v současnosti kvůli problémům se zajištěním velkého množství zakázek na fotovoltaiku v úpadku, nově řídí někdejší šéf představenstva státního podniku Prisko Marián Klásek. Ten měl v minulosti na starosti například převzetí těžebního podniku OKD. Vyplývá to z dnes publikovaného zápisu v obchodním rejstříku, na který upozornil server Seznam Zprávy. Dosud společnost řídil Jan Urban, který rezignoval, uvedla firma v následné tiskové zprávě.
Padlý energoholding Malina nově vede krizový manažer, který řešil i pád OKD
Zprávy z firem
Společnost Malina v návrhu na insolvenci uvedla, že cílem je umožnění reorganizace společnosti a dokončení všech zakázek. „Malina má podle nás největší šanci dokončit zakázky klientů v modelu reorganizace, pokud její věřitelé schválí reorganizační plán, který společnost připravuje,” uvedl Petr Sochora, který vede tým externích poradců vedení firmy.
Společnost kvůli problémům provedla už několik změn ve vedení firmy. Tu čerstvě od 1. června řídí někdejší šéf představenstva státního podniku Prisko Marián Klásek. V minulosti měl na starosti například převzetí těžebního podniku OKD. Dosud společnost řídil Jan Urban, který rezignoval.
Energetický Holding Malina představí koncept okamžité úspory za energie. Společnost spouští novou nabídku, která umožní každému zákazníkovi šetřit s fotovoltaikou.
Úspora v kapse dřív než solár na střeše. Holding Malina představuje novinku na trhu s fotovoltaikou
Zprávy z firem
Majoritním vlastníkem holdingu je Cyril Regner, menšinovým majitelem je dnes už bývalý předseda představenstva Jan Urban. Podnik zaměstnává kolem 135 lidí. Za minulý rok byla společnost ve ztrátě přes 186 milionů korun.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.