Martin Vašek se stal ředitelem Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny

Martin Vašek se s účinností ode dneška stal generálním ředitelem Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny. Ve funkcích nahradil Jiřího Feixe. Ve skupině ČSOB se Vašek přesouvá z pozice generálního ředitele ČSOB Penzijní společnosti a KBC Asset Management, pobočky ČSOB. V těchto pozicích ho nahradí Marcela Suchánková, uvedla ČSOB.
Vašek (45) chce více propojit produkty spojené s bydlením se skupinou ČSOB, aby mohli klienti jednodušeji využívat zázemí finanční skupiny, a to na jednom místě nebo prostřednictvím jedné aplikace. Mezi jeho další cíle patří digitalizace procesů a s ní spojená inovace služeb.
Vašek ve skupině ČSOB působí déle než 17 let. Do ČSOB nastoupil v roce 2005 na pozici ředitele útvaru podpory finančních trhů, kde byl zodpovědný za zpracování a vypořádání obchodů uzavřených na finančních a kapitálových trzích. Po čtyřletém působení v ČSOB přestoupil do Hypoteční banky, kde zastával pozici finančního ředitele a zároveň byl členem představenstva zodpovědným za finanční oblast.
V únoru 2013 se vrátil do ČSOB, aby vedl útvar zpracování operací a nákupu, poté útvar produktů a integrace a následně se stal výkonným ředitelem retailové pobočkové sítě. V roce 2019 se stal generálním ředitelem ČSOB Penzijní spořitelny a KBC Asset Management, pobočky ČSOB. Zároveň zastával pozici výkonného ředitele za investiční produkty ve skupině ČSOB.
Do skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, ČSOB stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB je součástí mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.